У Держдепартаменті США закликали Україну підвищити ціни на газ і створити незалежний антикорупційний суд
У Державному департаменті США закликали Київ подвоїти зусилля для проведення реформ та виконання програми Міжнародного валютного фонду.
Тимчасовий виконувач обов'язків глави Державного департаменту США Джон Салліван 21 квітня зустрівся з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, повідомляє прес-служба Держдепартаменту.
Зустріч відбулася напередодні саміту міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" у канадському Торонто.
"Виконувач обов'язків секретаря підтвердив підтримку Сполучених Штатів суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям російської агресії. Він закликав Україну активізувати зусилля для реформування та виконання програм Міжнародного валютного фонду, ухваливши закони для створення дійсно незалежного антикорупційного суду і підвищивши тарифи на газ до паритетного рівня щодо імпорту", – ідеться в заяві Держдепартаменту.
Салліван і Клімкін також закликали Росію виконати зобов'язання щодо Мінських угод і припинити окупацію Криму.
18 грудня 2017 року в МВФ заявили, що українські органи влади мають відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт.
1 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман підтвердив вимоги з урегулювання цін на газ в Україні. 2 лютого прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в поточному опалювальному сезоні ціни на газ для населення в Україні піднімати не будуть. Він зазначив, що тривають переговори з МВФ щодо врегулювання цін на газ.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа до Адміністрації Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії. 1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.