"У Дніпрі ловили хлопчиків у трусах". Савченко відповіла на запитання про підроблення COVID-сертифіката

У МВС підтвердили, що Савченко підробила COVID-сертифікат
Фото: ЕРА
Колишня народна депутатка України Надія Савченко 22 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24" заявила, що не підробляла і не замовляла COVID-сертифіката.

"Скандалу не буде. Ні [сестра Надії Савченко] Віра, ні я не купували, не підробляли, не замовляли ніяких сертифікатів", – почала пояснювати Савченко.

Далі вона згадала, як в Україні вводили масковий режим.

"Я пам'ятаю всі скандали, коли ловили хлопчиків у трусах, які плавали у Дніпрі, і одягали на них масочку. Я пам'ятаю, як вводили локдаун, валили економіку країни. Убивши повністю медицину для людей, переходять на ветеринарну. А що таке ветеринарна медицина? Це коли корову або собаку прищеплюють без її згоди. Зараз хочуть зробити ветеринарну медицину, замінивши нею медицину для людей", – сказала колишня нардепка.

Савченко додала, що інформацію про стан здоров'я людини не можна розголошувати.

"Коли у вас запитують, прищеплювалися ви чи ні, це інформація про ваше здоров'я, яка захищається державою. Ніхто не має права розголошувати інформацію про ваше здоров'я", – зазначила вона.

За словами Савченко, згідно з українським законодавством, COVID-сертифікати не входять у список документів, обов'язкових для перетину кордону.

"Де написано, що постанова уряду про те, що вони вигадали якийсь сертифікат, якісь забаганки, примусову вакцинацію, носіння масочок, відповідає закону України? Не відповідає, зараз ідуть судові процеси в Україні, і люди виграють",  підкреслила ексдепутатка.

Контекст:

Нацполіція України 22 жовтня повідомила, що в аеропорту "Бориспіль" прикордонники виявили у двох жінок, які намагалися в'їхати у країну, підроблені COVID-сертифікатиОдна з них була колишньою нардепкою. Низка ЗМІ повідомила, що йдеться про Надію Савченко та її сестру Віру.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підтвердив, що екснардепка Савченко використовувала підроблений COVID-сертифікат під час в'їзду в Україну. Він пообіцяв "надзвичайно жорстку реакцію у межах Кримінального процесуального кодексу". За його інформацією, наразі відкрито понад 800 кримінальних проваджень за фактом підроблення сертифікатів вакцинації.

Савченко у минулому – військовослужбовиця Збройних сил України. У червні 2014 року її захопили бойовики "ЛНР" і передали Росії, де її визнали винною у причетності до вбивства російських журналістів у Луганській області й засудили до 22 років позбавлення волі. Своєї провини льотчиця не визнала. У травні 2016 року Савченко повернулася в Україну – її обміняли на двох російських військових. У 2015 році Савченко надали звання "Герой України".

Савченко – депутатка Верховної Ради VIII скликання. На парламентських виборах 2019 року її обирали в одномандатному окрузі №51 у селищі Зайцеве Донецької області. За неї проголосувало вісім осіб (вона посіла восьме місце). Після поразки на виборах Савченко спалила агітаційні матеріали. "Я більше нікому нічого не винна, і це прекрасне відчуття", – заявила вона.

2018 року Савченко заарештували за підозрою в організації держперевороту і терактів. За рішенням суду 16 квітня 2019 року її звільнили з-під варти.