Під час розслідування справи про завдання збитків "СхідГЗК", у якій фігурує Мартиненко, НАБУ співпрацювало з вісьмома країнами
Одержана від компетентних органів інших країн інформація допомогла не тільки дослідити всі деталі корупційної схеми, але й дізнатися, на що саме підозрювані у справі про завдання збитків ДП "СхідГЗК", один із яких – затриманий екс-нардеп Микола Мартиненко, витрачали вкрадені кошти, заявили в Національному антикорупційному бюро України.
Із початку розслідування справи про завдання збитків ДП "СхідГЗК" детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відправили 16 запитів про міжнародну правову допомогу у вісім країн. Про це повідомили у прес-службі відомства.
У цій справі фігурує затриманий 20 квітня колишній народний депутат від "Народного фронту" Микола Мартиненко.
"Провадження щодо завдання збитків "СхідГЗК" є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед усіх проваджень, розслідуваних НАБУ", – зазначили в бюро.
У відомстві додали, що одержана від компетентних органів інших країн інформація допомогла не тільки дослідити всі деталі корупційної схеми, але й дізнатися, на що саме підозрювані витрачали вкрадені кошти.
"Як установило слідство, з-поміж іншого, кошти витрачались на оренду нерухомості в країнах ЄС для потреб членів родини підозрюваних, сплату медичних послуг та послуг адвокатів із захисту підозрюваного в іншій кримінальні справі, яку стосовно нього відкрила прокуратура Швейцарії", – йдеться в повідомленні.
Одного з підозрюваних у справі про завдання збитків ДП "СхідГЗК" – Миколу Мартиненка – затримали ввечері 20 квітня. Йому оголосили підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Екс-нардепа підозрюють у зловживаннях під час виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann.
Засідання суду про обрання йому запобіжного заходу відбудеться сьогодні, 21 березня, о 15.00. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає заарештувати Мартиненка на 60 діб з альтернативою застави в розмірі 300 млн грн.
20 квітня стало відомо про затримання ще одного фігуранта справи. За даними "Української правди", затриманий – колишній голова наглядової ради Одеського припортового заводу Сергій Перелома.
За версією слідства, Перелома забезпечував координацію між компанією-посередником та ДП "СхідГЗК". Окрім того, він фігурує в іншому кримінальному провадженні – про завдання збитків ВАТ "Одеський припортовий завод" у розмірі 205 млн грн, його вже передали до суду.