У ЄС сподіваються на вільний, справедливий і прозорий другий тур президентських виборів в Україні

ЄС підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, заявила Косьянчич
Фото: EPA

Згідно з даними місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами, вони були конкурентними, виборці мали широкий вибір і явка була високою, заявила представник Європейської служби зовнішніх зв'язків Майя Косьянчич.

Євросоюз сподівається на справедливий і прозорий другий тур президентських виборів в Україні. Про це йдеться в заяві представника Європейської служби зовнішніх зв'язків Майї Косьянчич, опублікованій 1 квітня.

"Згідно з даними місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами, вони були конкурентними, виборці мали широкий вибір і явка була високою. Основних свобод, як правило, було дотримано. БДІПЛ ОБСЄ наголосило на деяких недоліках, таких як зловживання державними ресурсами та підкуп виборців. Хоча медіа-ландшафт різноманітний, висвітлення кампанії часто виявлялося упередженим, і між учасниками не було справжніх політичних дебатів. Утім, день виборів, який був мирним, було оцінено загалом позитивно, він прокладає шлях до другого туру. Голосування було добре організовано, гладко, прозоро й ефективно, і процедур загалом було дотримано", – ідеться в повідомленні.

Косьянчич заявила, що в Євросоюзі сподіваються на "вільний, справедливий і прозорий" другий тур виборів 21 квітня, який має бути проведено відповідно до міжнародних стандартів.

"Важливо, щоб усі партії дотримувалися демократичних принципів, поважали волю українського народу й уникали непотрібної напруженості", додала вона.

Також Косьянчич заявила, що ЄС підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів.

"Ми продовжуємо підтримувати відданість України справі забезпечення стабільного, успішного та демократичного майбутнього для всіх її громадян, а Угода про асоціацію забезпечує всеосяжні межі для нашого тісного співробітництва",  ідеться в повідомленні.

31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них узяли участь 39 кандидатів. Явка становила 62,8%.

Центрвиборчком опрацював 90,25% електронних протоколів. За їх результатами, у другий тур виборів виходять засновник і художній керівник студії "Квартал 95" Володимир Зеленський (30,3% голосів) і чинний глава держави Петро Порошенко (16%). Як заявила 1 квітня голова ЦВК Тетяна Сліпачук, в Україні, очевидно, відбудеться другий тур президентських виборів. Голосування заплановано на 21 квітня.

Удень 1 квітня ЦВК прийняла перший паперовий протокол із підсумками голосування. Він надійшов із 51-го округу з Донецької області. У цьому окрузі дві виборчі дільниці – №141523 і №141527. Загалом комісія має отримати оригінали протоколів зі 198 округів усередині країни й одного закордонного округу.

Спеціальний координатор ОБСЄ Ілкка Канерва заявив 1 квітня, що, на думку місії Парламентської асамблеї ОБСЄ, президентські вибори в Україні відбулися конкурентно й у громадян була можливість вільного волевиявлення.

Представник групи спостерігачів за президентськими виборами в Україні від Парламентської асамблеї Ради Європи Март ван де Вен заявляв, що вибори в Україні було чітко організовано. Разом із тим він указав на наявність технічних кандидатів, що, за його словами, "не сприяє демократії".

Представник Європарламенту в міжнародній місії спостерігачів за виборами Даріуш Розаті сказав, що, незважаючи на деякі негативні фактори, президентські вибори в Україні відбулися.