У Євросоюзі назвали основні порушення прав людини в Україні
Україна має проблеми із порушеннями прав людини, які треба вирішувати. Про це заявив спецпредставник Євросоюзу з прав людини, колишній глава МЗС Ірландії Імон Гілмор в інтерв'ю "РБК-Україна", яке вийшло 29 жовтня.
"Є проблеми з розслідування подій на Майдані, я зустрічався із сім'ями тих, хто був убитий там. А також подій в Одесі [2 травня 2014 року в Одесі сталися масові сутички між патріотично налаштованими громадянами та проросійськими сепаратистами. Унаслідок конфлікту та подальшої пожежі в Будинку профспілок загинуло 48 осіб, понад 200 дістали поранення. – "ГОРДОН"], у цих розслідуваннях має бути досягнуто прогресу", – зазначив він.
Гілмор згадав про українських дітей, великий відсоток яких перебуває під інституційним доглядом у притулках та будинках-інтернатах.
"Цим треба займатися. Я знаю, що є питання щодо мовних прав, зокрема щодо освіти, і ми закликаємо Україну дотримуватися рекомендацій Венеціанської комісії", – заявив спецпредставник ЄС.
У відповідь на запитання про дискримінацію в Україні за національною, релігійною чи мовною ознакою Гілмор сказав, що "у будь-якій країні, де живуть різні національності, є проблеми з національною ідентичністю та мовою".
"Зокрема, у школах. І часто це складні питання. Рекомендації Венеціанської комісії – найкращий підхід до вирішення проблеми. Ми абсолютно не толеруємо антисемітизму ні всередині ЄС, ні поза Євросоюзом. Це стосується і дискримінації мусульман, і будь-якого виду дискримінації, заснованої на національній, мовній, релігійній та сексуальній ідентичності", – сказав посадовець.
Контекст:
Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні в доповіді 20 вересня повідомляла про 22 нові випадки загроз та нападів на журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні. У доповіді йшлося про напад на правозахисників і правозахисниць та представників ЛГБТ-спільнот.
Голова місії ООН Матильда Богнер у березні цього року говорила, що владі України потрібно якнайшвидше ухвалити закон про захист національних меншин та їхніх мов на основі консультацій та за участю всіх зацікавлених сторін.