У Києві в екснардепа виявили понад 6 тис. артефактів, викрадених із музеїв Криму – ДБР
Горбатов на початку 2000-х очолював Раду Міністрів АР Крим. Він продовжував вести бізнес на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам.
За даними ДБР, екснардеп має тісні зв'язки з так званим главою анексованого Криму Сергієм Аксьоновим, із яким він має спільний бізнес. А дружина Аксьонова надавала довіреність на право користування своїм майном Горбатову.
Також бюро з'ясувало, що Горбатов має безпосередній стосунок до діяльності Горлівської паперової фабрики та ТОВ "Благодійний Союз (БС)". Обоє ведуть діяльність на тимчасово окупованій території України та, відповідно, сплачують податки, чим фактично фінансують незаконні збройні терористичні угруповання.
Фірми, афілійовані з Горбатовим, діють у тимчасово окупованому Криму. Для того, щоб не "світитися" особисто, бізнес Горбатова на окупованій частині України зареєстрований на його сина, племінника та інших довірених осіб, наголошують у ДБР. В інтересах групи: нерухомість, політична діяльність та агробізнес.
"Слідчі ДБР зібрали неспростовні докази причетності Валерія Горбатова до фінансування дій, направлених на повалення конституційного ладу в Україні, зміну її меж або державного кордону та виправдання агресії проти України", – зазначили у відомстві.
За оперативними даними, колишній депутат утік із Києва на окуповані території напередодні вторгнення РФ.
У межах розпочатого кримінального провадження працівники ДБР провели шість одночасних обшуків. В одному з офісних приміщень Києва, які належать ексдепутату, виявлено понад 6 тис. одиниць історичних та культурних цінностей. Частина колекції була у заздалегідь підготовлених "секретних кімнатах" офісних приміщень.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова у Facebook уточнила, що серед виявлених артефактів – мечі, шаблі, шоломи, кольчуги, наконечники до стріл і списів, рушниці та карабіни, амфори, нашийні гривні, монети, предмети побуту та посуд.
"Залучені в ході обшуку фахівці – експерти Національного музею історії України – вважають, що історичні артефакти належать до епох від бронзового віку та пізнього середньовіччя. Серед знахідок – скіфські мечі акінаки, кольчуга XII століття, шоломи епохи еллінізму та посуд трипільської культури", – зауважила вона.
Колекцію монет фахівці географічно відносять до Південного Причорномор'я часів Херсонеської держави, Скіфського та Боспорського царств, міста-держави Ольвії, V–I століття до нашої ери. Також серед знахідок під час обшуку вилучили старовинну книгу "Саркофаги Галлії", яка була експонатом Російського археологічного музею Константинополя, а потім частиною бібліотеки Херсонеського музею у Криму.
За словами Венедіктової, ціна колекції попередньо – кілька мільйонів доларів.