У Кремлі ухилилися від відповіді на запитання Познера до Путіна про законність атеїзму
Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков у відповідь на запитання журналіста Володимира Познера про те, чи варто побоюватися тюремного строку за атеїзм, заявив, що в Кремлі не реагуватимуть на це "риторичне" запитання, оскільки справа про відповідальність не входить до прерогативи адміністрації президента.
Після того як у Росії на 3,5 роки умовно засудили блогера Руслана Соколовського за ловіння покемонів у Храмі-на-Крові, журналіст і телеведучий Володимир Познер запитав у президента Російської Федерації Володимира Путіна, чи варто йому, як атеїстові, побоюватися тюремного строку. Запитання журналіст опублікував на сайті "Познер Onlinе".
"Я, як відомо, атеїст. Отже, уважаю, що бога немає. Я не те, щоб бігаю навколо й кричу "нема, нема" з ранку до вечора, але і не приховую своїх переконань. Я хотів би дістати вичерпне роз'яснення: сповідуючи цей погляд, я порушую Кримінальний кодекс РФ? Можливо, глава держави пояснить, чи не чекає на мене суд і, дай боже, вибачте за каламбур, м'який вирок?" – написав він.
Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков журналістам заявив, що в Кремлі не реагуватимуть на це "риторичне" запитання, оскільки справа про відповідальність не входить до прерогативи адміністрації президента. Він також наголосив, що ця тема стосується російської судової системи, передає ТАСС.
28 квітня в російському Єкатеринбурзі обвинувачення попросило суд засудити блогера Руслана Соколовського до трьох із половиною років колонії загального режиму за образу почуттів вірян. Блогера затримали після публікації ролика з демонстрацією того, як він грав у Pokemon Go в єкатеринбурзькому Храмі-на-Крові.
Соколовський в останньому слові на суді заявив, що не є екстремістом і не порушив нічиїх прав і свобод. Він зазначив, що отримав дуже велику підтримку з боку громадськості, зокрема журналістів.
11 травня суд визнав блогера винним в образі почуттів вірян.
Pokemon Go – онлайн-гра з доповненою реальністю для смартфонів на базі iOS та Android. Вона вперше стала доступною у США, Австралії й Новій Зеландії 6 липня. У перші кілька днів свого існування гра наздогнала за популярністю соціальні мережі Twitter і Facebook.