У лютому Рабінович, Довгий, Ярош, Бакулін, Константіновський, Клюєв і Онищенко не відвідали жодного засідання Ради – Комітет виборців України
Із депутатів-прогульників двоє – Сергій Клюєв та Олександр Онищенко – втекли з України, один – В'ячеслав Константіновський – заявив про складання депутатських повноважень. На Євгена Бакуліна генпрокурор вніс подання про зняття імунітету. Крім них не з'явилися на жодне засідання Вадим Рабінович, Олесь Довгий і Дмитро Ярош.
Комітет виборців України (КВУ) проаналізував, як протягом лютого 2018 року народні депутати відвідували пленарні засідання Верховної Ради. Офіційно не були зареєстровані на жодному засіданні семеро нардепів, повідомила організація на своєму сайті.
Це Вадим Рабінович (формально – член фракції Опозиційного блоку), Олесь Довгий ("Воля народу"), Дмитро Ярош (позафракційний), нардеп від Опозиційного блоку Євген Бакулін (16 лютого генпрокурор вніс у Верховну Раду подання на його притягнення до кримінальної відповідальності та затримання), В'ячеслав Константіновський, який раніше заявив про складання повноважень, а також позафракційні нардепи-втікачі Сергій Клюєв та Олександр Онищенко.
Вони пропустили всі засідання ВР, згідно з даними письмової та електронної реєстрації.
"Указані нардепи пропустили засідання з невідомих причин, тобто не через хворобу чи відрядження", – зазначає КВУ.
На всіх засіданнях у лютому було зареєстровано 198 депутатів із 423, найбільше нардепів відвідало ранкове засідання 6 лютого, найменше – ранкове засідання 9 лютого.
"Серед фракцій та груп ВР найвищі показники відвідування в "Народного Фронту", "Самопомочі" та Блоку Петра Порошенка. У середньому в залі парламенту було письмово зареєстровано 83% депутатів НФ, 81% – "Самопомочі", 80% – БПП, 78% – Радикальної партії Олега Ляшка, 75% – ВО "Батьківщина", по 69% – Опозиційного блоку і "Відродження", – зазначили у КВУ.
Найнижчі показники відвідування у депутатів групи "Воля народу", у залі парламенту письмово було зареєстровано в середньому 59% депутатів.
У жовтні 2017 року спікер парламенту Андрій Парубій заявляв, що на штрафах для депутатів-прогульників Рада заощадила приблизно 3 млн грн.