У Львові "Нацкорпус" пікетував підприємства, пов'язані з Медведчуком, у сутичці постраждало четверо поліцейських
У Львові четверо правоохоронців дістали травми внаслідок зіткнення з учасниками акції протесту. Шістьох активістів затримали, повідомляє регіональне управління Нацполіції.
На сайті "Національного корпусу" інформують, що акцію протесту проводили члени організації біля підприємств, які пов'язані з нардепами від партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком і Тарасом Козаком: "Будімекс", "Капітал Плаза", "Трансмонолітавто" і "Бетонобуд". Активісти обклеювали підприємства листівками, вимагали поширити санкції РНБО на активи всієї родини Козака й заборонити партію ОПЗЖ "за послідовну антидержавну позицію".
На місце акції приїхало кілька різних підрозділів поліції, між пікетувальниками й правоохоронцями сталися сутички.
"Правоохоронці виявили близько 60 осіб, які поводилися агресивно, кидали димові шашки, намагалися підпалити шини та не реагували на зауваження поліцейських щодо припинення порушень правопорядку. Незважаючи на активну протидію учасників акції, правоохоронці припинили правопорушення", – заявили в поліції.
Шістьох учасників пікету затримали. Поліція повідомляє про чотирьох постраждалих поліцейських.
Керівник львівського відділення "Нацкорпусу" Богдан Бордун повідомив Zaxid.net, що внаслідок зіткнень постраждало приблизно 10 активістів від сльозогінного газу й ударів кийками. Їм надали медичну допомогу на місці.
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про погрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі строком до п'яти років.
Рада національної безпеки і оборони 19 лютого вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко й Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.
Президент України Володимир Зеленський 19 лютого указом №64/2021 увів у дію рішення РНБО про санкції.
Секретар РНБО Олексій Данілов пояснював, що санкції ввели на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.
Раніше, 2 лютого, Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Козака й телеканалів, що йому належать.
Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п'ять років. Провайдери одразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" й пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".