У МЗС України попередили Білорусь про "наслідки" за будь-які форми підтримки російської агресії

У МЗС України застерегли РФ від наступу на свободу і суверенітет Білорусі
Фото: depositphotos.com
У Міністерстві закордонних справ вважають "поглинання" Білорусі Росією загрозою нацбезпеці України. Про це ідеться у заяві МЗС, приуроченій першій річниці президентських виборів у Білорусі, результатів яких не визнала міжнародна спільнота. Документ опублікований 9 серпня на сайті українського зовнішньополітичного відомства.

Водночас Україна застерігає РФ від наступу на свободу і суверенітет Білорусі.

"Поглинання Білорусі Росією, яка брутально порушує міжнародне право і продовжує свою агресивну політику проти України та інших держав, вважаємо загрозою національній безпеці нашої держави і безпеці регіону. А будь-які форми підтримки Мінськом протиправної політики Кремля, спрямованої на підрив суверенітету і територіальної цілісності України, розцінюватимемо як недружній акт і фактичну підтримку російської агресії, що має відповідні міжнародно-правові наслідки".

У МЗС запевнили, що Україна "не втручалася і не втручатиметься у внутрішні справи Білорусі".

"Усі заяви Мінська про нібито постачання бойовиків і зброї з території України є вигадками, що вводять в оману білоруське суспільство", – додали у міністерстві.

Контекст:

Відносини Києва і Мінська загострилися влітку 2020 року – після того, як Україна відмовилася визнавати результати президентських виборів у Білорусі, а Олександра Лукашенка – обраним главою держави. Також Київ висловлював підтримку білоруським учасникам протесту, які проводили масові акції проти фальсифікацій на виборах.

З 26 травня – через примусове приземлення літака авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, і подальшого затримання білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича та його дівчини Софії Сапеги – Україна вирішила припинити авіасполучення із Білоруссю, а з 29 травня заборонила білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

На початку липня Лукашенко висунув вимогу повністю перекрити кордон з Україною, заявивши, що з України "надходить величезна кількість зброї".

На нараді із силовиками 5 серпня Лукашенко назвав курс України "додатковою загрозою" і звинуватив владу країни у проведенні "політики конфронтації".