"У найближчі тижні". Шмигаль заявив про плідний діалог із МВФ щодо надання допомоги Україні
Українська влада веде результативний діалог з Міжнародним валютним фондом щодо надання допомоги Україні. Про це 7 жовтня під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі, який транслювали на каналі Кабміну в YouTube, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Гроші люблять тишу, усі це знають. У нас дуже плідний діалог, сьогодні триває місія, і я не маю повноважень робити будь-які стейтменти із цього приводу... Ми виконали абсолютно всі макропоказники", – сказав Шмигаль, зазначивши, що Україна ухвалила 12 законів, які прописано в меморандумі з МВФ.
За його словами, чергову допомогу від МВФ Україна може одержати найближчим часом.
"Ми працюємо з МВФ, ми працюємо з Європейською комісією і маємо позитивний стейтмент щодо отримання макрофінансової допомоги буквально в найближчі – я не буду казати дні, але тижні", – підкреслив глава уряду.
Контекст:
Україна співпрацює з МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна одержала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на одержання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.
21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року і працювала до 12 лютого. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, офіційний представник Фонду Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.
Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.
Президент України Володимир Зеленський 22 лютого висловив упевненість, що Україна одержить наступний транш від МВФ до кінця 2021 року. 28 липня він сказав, що країна готова одержати цей транш.
Шмигаль 14 вересня говорив, що до кінця року Україна очікує на одержання траншу МВФ на $750 млн.
Райс повідомляв після цього, що представники Фонду мають намір працювати з Україною щодо питань, що стосуються виконання домовленостей, які передбачено програмою stand-by, для огляду й виділення наступного траншу. Він не назвав строків виділення наступного траншу, але повідомив, що місія сконцентрується на питаннях, які стосуються автономності роботи Нацбанку, відновлення і посилення антикорупційної структури.