У партії "Довіряй ділам" заявили, що "одеська справа" – це спроба дискредитації політсили

У партії вважають, що Труханова та його соратників переслідують через успіх на місцевих виборах
Фото: Доверяй делам / Facebook

У політичній партії "Довіряй ділам" 2 листопада заявили про спроби дискредитації з боку Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також про репресії щодо керівництва партії. Про це політсила, яку очолює мер Одеси Геннадій Труханов, написала у своєму Facebook.

"6 жовтня поточного року НАБУ та САП розпочали новий публічний етап так званої одеської справи, вручивши підозри голові ради політичної партії "Довіряй ділам" Олегу Бриндаку та меру Одеси Геннадію Труханову, який був висунутий на цю посаду партією "Довіряй ділам". Як відомо, це вже не перша спроба НАБУ та САП усунути команду "Довіряй ділам" від керівництва містом шляхом висування безпідставних обвинувачень. Усі вони потерпіли фіаско", – ідеться у заяві.

У партії вважають, що Труханова та його соратників переслідують через успіх на місцевих виборах.

"Аналіз справи та наданих прокуратурою суду "доказів" свідчить, що висунуті обвинувачення мають абсолютно політичний, замовний характер! По-перше, вони не містять жодного (!) доказу порушення закону головою ради партії та її лідером. Є лише упереджене, непрофесійне й однобоке трактування Земельного кодексу та закону про місцеве самоврядування з боку слідства. Спроба дати політичну, а не юридичну оцінку місцевої влади. Зарахувати у збитки те, що приносить громаді прибуток тощо", – зауважили у пресслужбі.

Також у "Довіряй ділам" стверджують, що антикорупційні органи називають "злочинною групою" структуру управління містом.

"[Це] мер – заступники – начальники управлінь тощо, які діяли виключно в рамках своїх повноважень! По-третє, головними заявниками та єдиними свідками обвинувачення виступають жорсткі політичні опоненти Геннадія Труханова та партії "Довіряй ділам", добре відомі всій Одесі "кишенькові" активісти – учасники "антитруханівського майдану", частина яких і досі працює у структурах одного з місцевих забудовників. Власне, навіть у своїх показах вони не приховують, що їхня мета – будь-що усунути Труханова і "Довіряй ділам" із політичної арени", – наголосили у партії.

Матеріали підозри у політсилі вважають "продуктом піару, а не юриспруденції".

"До них долучено томи роздруківок третіх – не пов'язаних із партією чи її лідерами – осіб. Основна мета обнародування яких у контексті партії – заплямувати її імідж. Особливо цинічно в цьому контексті прозвучало обвинувачення з боку прокурорів у тому, що партія нібито куплена одним з одеських бізнесменів. Без жодних доказів. З повним ігноруванням загальновідомих і публічних обставин і фактів. Навіть таких очевидних, як те, що партія пережила ребрендинг і повне оновлення більш ніж за рік до створення, за версією слідства, одеського "злочинного угруповання". А також того, що жодної сторонньої людини – не з команди Труханова – ніколи не було в керівництві партії", – зазначили партійці.

Справу проти Труханова та чиновників міськради вони порівняли з політичними процесами 30-х років, "коли для розправи було достатньо доносу", і назвали неповагою до Одеси.

"Це неприкрита спроба у незаконний спосіб, силовим шляхом змістити керівництво міста і тим самим переглянути результати виборів на користь тих, хто вибори програв і кому одесити місто не довіряли! Як інакше можна пояснити не обґрунтовані ні справою, ні нормами Кримінального процесуального кодексу космічні суми застав для міських чиновників і, зокрема, керівництва партії, як не спробою позбавити їх волі і тим самим усунути від міського управління? І це в розпал другої потужнішої хвилі пандемії COVID-19, а також на початку опалювального сезону, який у цьому році стане ще одним фронтом для всіх територіальних громад!" – написали на сторінці партії у Facebook.

У "Довіряй ділам" вважають, що НАБУ порушує Конституцію та зловживає повноваженнями.

"Тому нашою відповіддю буде активний та публічний захист честі та гідності не лише партії "Довіряй ділам" та її керівників, а й усієї Одеси! Ми як політична сила, якій одесити вже тричі поспіль делегували право представляти їхні інтереси, докладемо всіх зусиль, щоб Одеса відстояла своє право на життя перед лицем другої хвилі пандемії! Успішно пережила зимовий період! Ми доб'ємося, щоб спроби репресій щодо партії отримали належну оцінку. Ми будемо апелювати не лише до судів усіх рівнів, а й до наших виборців. Впевнені, що й міжнародна спільнота, в тому числі європейські правозахисні інституції, дадуть адекватну оцінку неконституційним діям органів НАБУ та САП", – підсумували у політичній силі.

Контекст:

6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру меру Одеси Геннадію Труханову та ще трьом чиновникам у зв'язку зі зловживанням службовим становищем та участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Труханову призначили заставу у розмірі 30 млн грн, політик сказав, що таких грошей у нього немає, і, як пише "Думская", подав апеляцію. Запобіжний захід у вигляді застави призначили й іншим фігурантам.

За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету та землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли у НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а чиновники незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Загалом, за інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у провадженні фігурує 16 осіб.