У партії "Наш край" заявили, що дітей в Україні позбавляють доступу до освіти

Сергій Шахов: Влада використовує епідемічну ситуацію в країні як формальний привід для того, щоб закрити навчальні заклади на весь період опалювального сезону
Фото: nashkray.org
Влада в Україні хоче заощадити на опаленні і тому переводить школи на дистанційне навчання, заявив співголова політичної партії "Наш край", народний депутат Сергій Шахов. Про це 28 вересня пише сайт політсили.

"Влада використовує епідемічну ситуацію в країні як формальний привід для того, щоб закрити навчальні заклади на весь період опалювального сезону. Адже за новими тарифами від "Нафтогазу" вартість тепла для бюджетних установ зросла у рази. З жовтня школам і дитсадкам продаватимуть газ по 24 грн за кубометр. Водночас кошти на компенсацію цього подорожчання відсутні як у місцевих, так і в державному бюджетах. Їх узагалі не передбачили. Тож, схоже, влада і не планувала очної роботи освітніх закладів. А для громад закриття шкіл – чи не єдиний спосіб "зекономити" на опаленні", – вважає нардеп.

Політик підкреслив, що в такий спосіб влада позбавляє дітей конституційного права на освіту, роблячи винуватими вчителів у провалі кампанії з вакцинації.

"Досвід минулого року показав, що дистанційне навчання не дозволяє забезпечити належний рівень знань школярів. Ми всі були свідками історично жахливих результатів ЗНО. З 23 вересня по всій території України введено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Уряд, прекрасно знаючи ситуацію з вакцинацією населення, виставляє норму, що на дистанційну форму будуть переведені школи, у яких менше ніж 80% вакцинованих працівників освіти. Це – дві третини шкіл у країні. Адже з 1 мільйона 370 тисяч працівників освіти одну дозу щеплення отримали 48%, а повністю вакциновані двома дозами всього 37%", – розповів Шахов.

У партії "Наш край" додали, що влада має припинити маніпулювати інформацією про закриття шкіл і визнати свій провал у підготовці до опалювального сезону, зменшити тариф на газ або передбачити компенсацію зростання тарифів на тепло, щоб школи могли працювати у звичайному режимі.

"Також партія вимагає від уряду припинити звинувачувати вчителів у власному провалі кампанії з вакцинації. Адже насправді говорити про колективний імунітет можна лише за умови вакцинації не менше 80% усіх українців, а не лише вчителів", – підкреслили в політичній силі.

Контекст:

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 28 вересня в Україні першу дозу вакцини отримало 6,9 млн осіб, а 5,5 млн отримали друге щеплення і завершили імунізацію.

З 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

З 23 вересня в Україні ввели "жовтий" рівень епідемічної небезпеки по всій території країни.

Згідно з постановою Кабміну, у разі виходу регіону із "зеленої" зони епідемічної небезпеки мають бути вакцинованими понад 80% педагогів, щоб освітній заклад продовжив роботу. У регіонах, які потраплять у "червону" зону карантину, зможуть працювати лише ті навчальні заклади, де вакциновано 100% колективу.

9 вересня головний санлікар України Віктор Кузін заявив, що МОЗ перегляне норму про 80% вакцинованих педагогів для продовження очного навчання.

22 вересня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Міністерство охорони здоров'я запропонувало ввести обов'язкову вакцинацію проти коронавірусної інфекції співробітників закладів освіти, співробітників міністерств і органів центральної влади, а також місцевих державних адміністрацій.

27 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що вакцинацію пройшло понад 70% працівників навчальних закладів.