У партії "За майбутнє" запропонували план порятунку середньої освіти в регіонах
"За прогнозами експертів, найближчим часом ситуація тільки погіршуватиметься, що означає нові хвилі ліквідацій навчальних закладів і скорочень фахівців. Щоб зупинити руйнацію системи середньої освіти, необхідно вжити кілька рішучих і дієвих заходів", – ідеться в повідомленні.
Першим кроком у політичній силі запропонували скасувати державне субсидування здобуття повної загальної освіти.
"Центральна влада, навпаки, має змінити систему розрахунку потреб громад в освітньому фінансуванні. Від початку року регіони недоотримали на освітню галузь майже 38 млрд грн. Усе тому, що уряд не врахував повною мірою зростання мінімальної зарплати, формуючи держбюджет. Як наслідок, половина громад відчуває суттєвий дефіцит освітнього фінансування. Партія "За майбутнє" наголошує на тому, що необхідно терміново збільшити обсяг центральної освітньої субвенції для місцевих бюджетів", – заявили партійці.
Громади потребують значно більших коштів на ремонти у школах і придбання сучасного обладнання, переконані вони.
"По-друге, уряд має розробити й запровадити нову систему оплати праці шкільних учителів, яка реально мотивуватиме їх працювати за фахом. Сьогодні в регіонах чимдалі більше загострюється кадрова проблема в середніх школах. Якщо у столиці молоді вчителі ще йдуть працювати за фахом, то в містах і селах – масово звільняються. За офіційною статистикою, за останні шість років українські школи втратили третину педагогів віком до 30 років", – повідомили в політсилі.
Причина, стверджують у партії, – як у низьких зарплатах, так і в забезпеченні педагогів власним житлом.
"У місцевих громад не завжди є на це кошти, а держдопомога відсутня. Партія "За майбутнє" вважає, що в бюджеті-2022 слід передбачити державну підтримку на придбання власного житла для молодих педагогів, які працюють у сільській місцевості. Гідна зарплата і житлові умови – це базис, яким держава має їх забезпечити", – зазначили в "За майбутнє".
По-третє, вважають автори заяви, центральна влада має переглянути результати програми оптимізації середніх шкіл, визнати помилки й відновити роботу шкіл, а також відновити на посадах несправедливо звільнених учителів. Водночас кожен такий педагог має одержати фінансову компенсацію.
"Центральна влада має припинити економити на наших дітях і відбудувати освітню галузь. Школярі в регіонах заслуговують на доступну та якісну освіту, а вчителі – на гідні умови праці", – підкреслюють у партії "За майбутнє".