У Раді не змогли ухвалити зміни до Земельного кодексу
За проєкт закону, який передбачає внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів, що стосуються сфери земельних відносин, проголосував 201 народний депутат, проти виступило 13.
Верховна Рада України на засіданні 2 грудня не змогла проголосувати у другому читанні за проєкт закону №2194 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"За" проголосував лише 201 нардеп, 13 – виступили проти, 65 – утрималися. Ще 57 нардепів не голосували.
Законопроєкт вирішили відправити на повторне читання в комітет Верховної Ради.
Документ пропонує передати в комунальну власність сільських, селищних і міських рад землі, які наразі у власності держави.
Окрім іншого, автори документа пропонують скасувати повноваження Верховної Ради України за погодженням "зміни цільового призначення особливо цінних земель, вилучення земельних ділянок для розміщення та обслуговування будівель і споруд дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій".
У проєкті закону передбачено ліквідацію інститутів державної експертизи землевпорядної документації та агрохімічної паспортизації земель.
У першому читанні законопроєкт ухвалили в листопаді минулого року. Тоді документ підтримало 272 народні депутати. Цей закон мав забезпечити реалізацію земельної реформи, яку розпочали в березні 2020 року, після того, як Рада підтримала відкриття ринку землі. Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року.