У Раді повідомили про анулювання бланків для збору підписів про імпічмент президента
26 лютого лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що її фракція починає процедуру імпічменту президента України Петра Порошенка. Імпічмент президента передбачено 111-ю статтею Конституції, але закону, що регулює процедуру імпічменту, в Україні так і не було ухвалено. Того самого дня в Раді анулювали бланки про збір підписів за імпічмент президента як такі, що не відповідають закону "Про регламент Верховної Ради".
Перший заступник керівника апарату Верховної Ради – керівник справ Петро Боднар підписав розпорядження про анулювання бланків для збору підписів депутатів на підтримку ініціативи про імпічмент президента і створення відповідної спеціальної тимчасової слідчої комісії, виданих управлінням кадрів апарату ВР, повідомила 26 лютого прес-служба парламенту.
"Відповідно до вимог закону "Про регламент Верховної Ради України", підставою для ініціювання питання про усунення президента України з поста в порядку імпічменту та створення спеціальної тимчасової слідчої комісії є письмове подання про це, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України. На підставі наведеної норми закону розпорядженням анулюються видані 26 лютого 2019 року управлінням кадрів апарату Верховної Ради України народним депутатам України – ініціаторам цього питання – бланки для збору підписів народних депутатів", – ідеться в повідомленні.
26 лютого лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила на засіданні Верховної Ради, що її фракція починає процедуру імпічменту президента України Петра Порошенка у зв'язку з фактами, оприлюдненими програмою "Наші гроші з Денисом Бігусом", про корупцію в оборонній сфері країни.
Імпічмент президенту передбачено 111-ю статтею Конституції, але закону, що регулює процедуру імпічменту, в Україні так і не було ухвалено.