У Раді запропонували запросити Степанова на годину запитань до уряду у п'ятницю
У Верховній Раді запропонували заслухати під час години запитань до уряду 5 березня міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Про це йшлося під час погоджувальної ради голів депутатських фракцій і груп 1 березня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Заслухати Степанова в парламенті запропонувала віцеспікерка Ради Олена Кондратюк. За її словами, міністр має відповісти на запитання про вакцинацію проти коронавірусу.
"Він має чітко пояснити людям, якої якості вакцину він привіз, скільки вона коштує, чи закуповувалася вона напряму або через посередників. Міністр повинен озвучити, яка доведена ефективність цієї вакцини у відсотках, щоб зняти всі ці питання", – сказала вона.
Перший заступник голови фракції "Слуга народу" також запропонував запросити Степанова.
"Треба розуміти готовність уряду і Міністерства охорони здоров'я щодо цих процесів [вакцинації], тому запрошуємо на годину запитань до уряду міністра охорони здоров'я Степанова з коментарями про актуальний стан епідемії та вакцинації", – сказав він.
Перша партія вакцини проти коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) привезли в аеропорт "Бориспіль" з Індії. Наступного дня, 24 лютого, в Україні стартувала вакцинація. Перше щеплення у країні зробили жителю Черкаської області, лікарю-реаніматологу Євгенові Горенку. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об'єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.
Зараз в Україні зареєстровано дві вакцини – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.
Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні. Окрім того, планували, що до кінця лютого доправлять перші 700 тис. доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech, але цього не сталося. Є також імовірність, що постачання китайської вакцини можуть перенести на початок квітня. Усього в китайської компанії Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.