У межах розслідування щодо Холодницького перевіряють і інших персонажів, які були вхожими в його кабінет – журналіст Бочкала
Співробітники НАБУ могли б одержати більше інформації щодо діяльності глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, якби операції не було розкрито, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, член Ради громадського контролю при НАБУ Роман Бочкала.
У межах розслідування, у якому фігурує глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, також будуть перевіряти людей із його оточення, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, член Ради громадського контролю при НАБУ Роман Бочкала.
"Ця справа – тривале розроблювання, під час якого документували все, що відбувалося в кабінеті Холодницького. І якби на певному етапі операції не було розкрито, можливо, було б зібрано серйозніші відомості. Навіть більше, я знаю, що в межах розслідування щодо Холодницького перевіряють і інших персонажів, які були вхожими в його кабінет. Думаю, у відповідь на це НАБУ буде змушене розкрити нові відомості. Тож почекаємо – там насправді є що обговорювати. На мою думку, оцінку дадуть не тільки діям Холодницького, але і його оточенню", – сказав журналіст.
На його думку, оприлюднені НАБУ записи з кабінету Холодницького не можуть бути доказом скоєння ним будь-яких злочинів.
"Не потрібно бути генпрокурором чи дуже кваліфікованим юристом, щоб зрозуміти – жодного криміналу в опублікованих НАБУ записах із кабінету Холодницького немає. Тому, власне, матеріали і передали в контрольно-дисциплінарну комісію прокурорів. Якби в цих записах від початку було щось кримінальне, то відкрили б кримінальне провадження. А в комісії дещо інші повноваження – ледь не консультаційного характеру", – резюмував Бочкала.
У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ кілька тижнів прослуховувало кабінет глави САП Назара Холодницького.
В інтерв'ю ZN.UA глава НАБУ Артем Ситник пояснив, що у справі Холодницького йдеться про "злив" інформації фігурантам кримінальних проваджень, тиск на посадових осіб та суддів. За його словами, саме керівник САП заважає прокурорам професійно та ефективно виконувати свої обов'язки.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Луценко попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП.
2 квітня голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги на Холодницького мінімум за місяць.
4 квітня НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.
Сьогодні Луценко заявив, що в цих записах немає підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності.