У РНБО попередили, що нелегалів із Білорусі можуть дезінформацією скерувати на кордон із Україною

У разі загострення ситуації з мігрантами у прикордонних із Білоруссю областях України можуть ввести режим НС
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook
У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) не відкидають інформаційної провокації проти України з метою залучення мігрантів із Білорусі. Про це 18 листопада повідомив пресцентр РНБО.

"Не виключена інформаційна провокація, що деякі країни – сусіди України нібито готові прийняти біженців, яким потрібно лише перетнути територію України", – ідеться у повідомленні.

Зазначено, що ЦПД надіслав рекомендації відповідним органам влади щодо необхідності вжити профілактичних заходів.

"Зокрема, сформулювати повідомлення англійською, арабською та іншими мовами з інформацією про норми вітчизняного законодавства, що регулюють міграційні питання, та правові наслідки незаконного перетину кордону", – уточнили у РНБО.

Повідомлення призначені для превентивного інформування осіб, які можуть намагатися нелегально перетнути українсько-білоруський кордон.

Контекст:

Цьогоріч у країнах Євросоюзу, що межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції із країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, згодом Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а й в організації потоків нелегальної міграції.

У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі запрошують через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу й під виглядом туристів відвозять до Мінська. За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.

У Литві стверджують, що частина мігрантів прибуває до Білорусі з Росії.

14 листопада секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив, що на території Білорусі перебуває приблизно 16 тис. нелегальних мігрантів.

За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.

Міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю та скерувало для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери. Станом на 15 листопада кордон охороняють, за офіційними даними, 15 тис. солдатів польської армії, 4 тис. прикордонників та 2 тис. поліцейських.

16 листопада на білорусько-польському кордоні в районі прикордонного поста "Брузги – Кузниця" відбулася спроба мігрантів прорватися на територію ЄС. За даними польських правоохоронців, нападники діяли під контролем білоруських спецслужбспівробітники яких озброїли мігрантів світлошумовими гранатами. Польські силовики застосовували водомети та сльозогінний газ. Атака тривала приблизно годину.

Україна у зв'язку із ситуацією зміцнює кордон з Білоруссю, особливу увагу приділяють ділянкам, де може бути скупчення мігрантів, говорив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За його словами, кордон додатково захищатиме 8,5 тис. українських правоохоронців. Вони зупинятимуть нелегальних мігрантів із Білорусі, використовуючи всі сили та засоби, згідно із законом про охорону держкордону – "починаючи від використання фізичної сили до спецзасобів", розповів перший заступник міністра МВС Євгеній Єнін.

У разі загострення ситуації з мігрантами у прикордонних областях України можуть ввести режим НС, зазначив Монастирський.