У російському Татарстані завод значно збільшив виробництво дронів – СNN
Завод в особливій економічній зоні "Алабуга" на півдні Татарстану у країні-агресорі Росії значно розширив виробництво ударних і розвідувальних безпілотників для агресії в Україні. Про це 27 грудня пише CNN.
Підприємство випускає БПЛА іранської розробки, використовуючи деталі з Китаю. Завод набирає на роботу дуже молоду, низькокваліфіковану робочу силу з російських підлітків і африканських жінок, стверджує канал на основі власного аналізу даних із соцмереж та оцінок українських джерел у військовій розвідці.
Джерела CNN заявили, що на заводі також виробляють тисячі безпілотників-імітаторів "Гербера" без зарядної частини, які мають знесилити українську протиповітряну оборону. Супутникові знімки, проаналізовані CNN та експертами, демонструють, що на території заводу побудували ще дві будівлі та посилили охорону.
"Алабуга", за інформацією американських журналістів, є основним заводом із виробництва БПЛА. 2023 року завод виробив 2738 дронів, а за перші дев'ять місяців 2024 року збільшив цю кількість більше ніж удвічі, випустивши 5760 одиниць у період із січня до вересня, кажуть в українській розвідці.
До кінця 2024 року РФ має намір зробити приблизно 10 тис. "Гербер", зазначає телеканал. Їхня вартість, імовірно, є основним чинником, який визначає стратегію росіян, – виробництво одного такого дрона в 10 разів дешевше, ніж Shahed, кажуть джерела.
Контекст:
"Алабуга" розташована недалеко від міста Єлабуга в Татарстані. Цей регіон неодноразово зазнавав атак БПЛА, востаннє – 21 грудня.
У квітні дрони атакували "Алабугу". Українська розвідка повідомляла, що ціллю був завод зі збирання безпілотників "Герань-2".
23 грудня на території "Алабуги" спалахнув склад, де зберігали деталі до БПЛА, Головне управління розвідки Міністерства оборони України назвало це "загадковою пожежею". За даними української розвідки, у приміщенні зберігали 65 фюзеляжів ударних дронів, а також двигуни, навігаційні системи, тепловізійні відеокамери для виготовлення 400 одиниць БПЛА. Орієнтовна вартість знищеного російського складу – $16 млн, зазначали в повідомленні.