У справі Гандзюк завершено дослідження письмових доказів – Венедіктова
Далі буде стадія допитів.
"Це справа, в якій Офісу генпрокурора довелося пройти через різні оцінки громадськості, але наразі вона – одна із тих, якими ми можемо пишатися. Зусиллями наших прокурорів вдалося змінити запобіжний захід ключовому обвинуваченому в організації злочину. Вони довели в суді тиск на свідків та ризики подальшого впливу. Уже майже рік колишній голова Херсонської обласної ради перебуває під вартою", – зазначила вона.
Венедіктова підкреслила, що п'ятеро виконавців злочину відбувають покарання, засуджено фігуранта, який переховував його.
"Не залишилися поза увагою правоохоронців і правопорушення, які викривала активістка. Загалом, у ході розслідування нападу на Гандзюк та пов’язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам, до суду скеровано дев'ять кримінальних проваджень, п'ять із них судами розглянуто із винесенням обвинувальних вироків", – уточнила генпрокурорка.
Контекст:
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.
На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.
Слідство вважає Мангера замовником, а його помічника Олексія Левіна – організатором злочину. Їм висунуто підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (організація скоєння за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, який має характер особливого мучення, що призвело до смерті потерпілого).
У лютому 2019 року Мангеру обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю вийти на волю під заставу в розмірі 2,5 млн грн. Заставу за нього внесли, і аж до червня 2020 року політик перебував на свободі. У червні його заарештували.
Востаннє запобіжний захід Левіну та Мангеру продовжили до 9 липня 2021 року.
Наприкінці липня 2020 року Офіс генпрокурора передав до суду обвинувальний акт щодо Мангера і Левіна. 28 серпня у Дніпровському районному суді Києва почався розгляд справи. Прокурор попросив для обвинувачених по 12 років в'язниці.
Під час досудового розслідування Левін відмовлявся співпрацювати зі слідством.
Мангер заявляв про свою невинуватість. За словами чиновника, він не був знайомим із Гандзюк. Інший фігурант справи – Ігор Павловський – 1 жовтня заявив на судовому засіданні, що Мангер є замовником убивства активістки.