У справі Насірова судді не зробили нічого з того, що повинні були – Ситник
Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що обрання запобіжного заходу голові Держфіскальної служби України Роману Насірову затягується через недосконалість Кримінального процесуального кодексу і небажання представників судової влади виконувати свої обов'язки.
Нездатність українського суду вчасно ухвалити рішення щодо запобіжного заходу голові Держфіскальної служби (ДФС) Роману Насірову є не першим і не останнім таким випадком у судовій практиці України. Про це заявив голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник в інтерв'ю "Фокусу".
"Судді не зробили нічого з того, що повинні були... Є дві причини, чому так відбувається. Перша – недосконалість нашого Кримінального процесуального кодексу (КПК): він дає просто безмежні можливості стороні захисту штучно затягувати процес розслідування і розгляду клопотань. У випадку з Романом Насіровим є і друга причина – небажання представників судової гілки влади виконувати свої обов'язки", – розповів Ситник.
Він зазначив, що захист заявив формальне відведення судді без усяких на те підстав.
"Судді чудово знали, що в неділю розглядати відведення ніхто не буде, відповідно, закінчується термін, коли можна було ухвалити рішення про запобіжний захід підозрюваному. Природно, був розрахунок на те, що після 72 годин рішення суду не буде, і можуть бути спроби залишити територію країни. Адвокати скористалися неспроможністю нашого законодавства і саботували судову систему. Сподіваюся, що судді зроблять висновки з цієї ситуації", – підкреслив голова НАБУ.
Ситник звернув увагу, що Насірова захищають 10 адвокатів, які не змогли надати жодного документа, що підтверджує стан здоров'я підзахисного.
"Уся стратегія захисту будувалася на тому, що його медичний стан незадовільний, водночас їхні слова не підтверджувалися абсолютно нічим. Така непорядність у їхній діяльності частково закладена в КПК. У нас, наприклад, був іще такий випадок, коли за наявності високооплачуваних адвокатів з метою штучного затягування процесу людина відмовлялася від усіх цих адвокатів і вимагала собі державного адвоката. Я не виключаю, що і зараз працюватимуть за цією схемою. Це дасть можливість затягнути процес, тому що нового адвоката спочатку потрібно запросити, потім надати матеріали для ознайомлення, а це займає багато часу.", – підсумував він.
Слухання щодо обрання Насірову запобіжного заходу почалися увечері 4 березня і продовжилися 5 березня. Під час судового засідання адвокати Насірова заявили клопотання про відведення слідчого судді Олександра Бобровника. Суд оголосив перерву.
На знак протесту проти затягування справи Насірова під стінами Солом'янського райсуду Києва почали збиратися активісти.
Під час засідання 6 березня суд відхилив клопотання захисту Насірова щодо відведення слідчого судді Бобровника, а також клопотання захисту щодо проведення судмедекспертизи.
І першого, і другого дня слухань до поліції надійшли повідомлення щодо мінування будівлі суду, в якій слухається справа голови ДФС.
3 березня на засіданні уряду Насіров був відсторонений від виконання службових обов'язків на час слідства.