У суді пояснили, чому відпустили з-під варти підозрюваного в убивстві Окуєвої
Київський апеляційний суд 11 лютого частково задовольнив скаргу захисту і змінив запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт підозрюваному в убивстві доброволиці Аміни Окуєвої Ігореві Редькіну. Про це пресслужба суду поінформувала 16 лютого.
У релізі вказано, що арешту не продовжували, оскільки час його тримання в СІЗО перевищив допустимий законодавством строк.
"Сукупний строк тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого під час досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів не повинен перевищувати 12 місяців. Враховуючи те, що підозрюваного Редькіна затримали 11 січня 2020 року, станом на день розгляду апеляційної скарги останній тримався під вартою 13 місяців, що суперечить положенням кримінального процесуального законодавства та є підставою для скасування оскаржуваного рішення слідчого судді", – ідеться в повідомленні.
Водночас судді дійшли висновку про обґрунтованість підозри Редькіну і вирішили відправити його під цілодобовий домашній арешт.
30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха під Києвом по автомобілю, у якому їхали Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв, відкрили вогонь з автоматичної зброї. Окуєва загинула на місці, а Осмаєв дістав поранення.
Першого підозрюваного у справі про вбивство Окуєвої правоохоронці затримали за два роки після злочину – у січні 2020 року. Це уродженець Дагестану Редькін, він довгий час проживав в Україні. У поліції повідомили, що Редькін незаконно набув українського громадянства. За даними слідства, він входив до злочинної групи, яка займалася вбивствами на замовлення.
У поліції повідомляли, що ДНК Редькіна збіглася з ДНК на зброї, з якої скоїли вбивство. Адвокати підозрюваного називали експертизу за ДНК сумнівною (одразу після вбивства в поліції заявляли, що слідів ДНК на автоматі, який знайшли неподалік місця розстрілу автомобіля, немає).
Редькін перебував під вартою, востаннє йому продовжили запобіжний захід на два місяці 28 січня цього року.
19 травня 2020-го Офіс генерального прокурора і поліція повідомили, що про підозру також заочно оголосили ймовірному організаторові вбивства – 44-річному громадянину Росії, уродженцю Чечні. За даними правоохоронців, він мав знайти виконавців убивства Окуєвої та Осмаєва за грошову винагороду. Видання "Deтектив.info" з'ясувало, що йдеться про Салаха Хумаїдова.
Уродженець Чечні Осмаєв брав участь в антитерористичній операції на Донбасі, керував Міжнародним миротворчим батальйоном добровольців імені Джохара Дудаєва, до якого переважно входили чеченці. Окуєва була прессекретаркою батальйону. У Росії Осмаєва обвинувачують у замаху на президента РФ Володимира Путіна. На самого Осмаєва вже здійснювали замах кілька разів.