"У світі відома американська мрія. У нас – українська мета". Зеленський виступив із промовою у Стенфорді. Відео
Президент розповідав про державу, про зміни, які відбуваються в Україні, про цифровізацію.
"У всьому світі відома американська мрія. Але ми втратили чимало часу, у нас немає часу мріяти. У нас немає мрії, у нас є українська мета. І це не тільки цифровізація. Ми повертаємо своїх людей, для нас це дуже важливо – повернути Крим і Донбас. Ми будемо сильною і успішною країною – лідером Європи. Чому я впевнений у цьому? Ні, не тому, що все можливо, а тому, що можливо все. І я запрошую вас до України – на власні очі побачити і переконатися у цьому", – звернувся Зеленський до присутніх.
На зустрічі були студенти, викладачі та представники експертного середовища Стенфордського університету, уточнили в ОП.
Контекст:
Зеленський в ніч на 31 серпня прибув до Вашингтона з робочим візитом. У межах візиту Зеленського підписали низку міжвідомчих та міждержавних угод між Україною і США. Зокрема, міністр оборони України Андрій Таран і міністр оборони США Ллойд Остін підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства.
1 вересня Зеленський зустрівся з президентом США Джо Байденом. Спочатку два президенти зробили спільну заяву перед ЗМІ. Глава Білого дому сказав, що партнерство між Україною і США міцне, як ніколи, і буде ставати ще міцнішим. Байден зазначив, що хоче приїхати з візитом в Україну. Зеленський запитав у Байдена, як США можуть допомогти у звільненні приблизно 450 полонених українців, які перебувають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, у анексованому Криму і РФ.
Після цього відбулася зустріч Байдена і Зеленського – з радниками і віч-на-віч.
Ще до завершення зустрічі президентів США і Україна зробили спільну заяву про стратегічне партнерство між країнами. Зокрема, обидві держави закликали РФ виконати зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі, Вашингтон підтримав право Києва вибирати свій зовнішньополітичний курс, зокрема членство у НАТО. Крім того, уряд США має намір виділити Україні на реформи сотні мільйонів доларів у 2021 році. Також Україна і США домовилися активізувати роботу комісії стратегічного партнерства між країнами.
Після зустрічей у Вашингтоні Зеленський вирушив до Каліфорнії. Очікують, що там він зустрінеться із засновником американських компаній SpaceX і Tesla Ілоном Маском і засновником Amazon і космічної компанії Blue Origin Джеффом Безосом.