У Вірменії демонстранти перекривають дороги, Пашинян закликав до вечора розблокувати їх
Уранці 2 травня група громадян перекрила дорогу в аеропорт Звартноц у Єревані. Лідер вірменської опозиції Нікол Пашинян закликав до 14.00 за місцевим часом забезпечити його роботу.
2 травня в Єревані та інших містах Вірменії тривають акції протесту, демонстранти блокують дороги, повідомляє "Радио Азатутюн".
Джерело зазначає, що зранку група громадян перекрила дорогу в аеропорт Звартноц.
У прес-службі компанії "Южно-Кавказская железная дорога" повідомили, що поїзд "Гюмрі – Єреван" сьогодні не їздить, оскільки перекрито залізничні колії.
Лідер протестів Нікол Пашинян закликав своїх прибічників не блокувати доріг, що з'єднують Вірменію та Нагірний Карабах, а також доріг, якими забезпечують армію. Він додав, що потрібно пропускати карети швидкої допомоги, автомобілі МНС і пожежні машини.
Агентство "Интерфакс" пише, що автомобільний рух у Єревані майже припинено, порушено роботу метрополітену.
Автотраси, які ведуть у Єреван, перекрили. Входи в будівлі низки державних відомств, зокрема міністерства юстиції, міністерства культури та міністерства освіти, заблокували.
У протестних акціях бере участь приблизно 20 співробітників аеропорту Звартноц. Вони приєдналися до жителів села Паракар, які перекрили дорогу Єреван – Звартноц.
Прес-секретар ЗАТ "Армения – Международные аэропорты" Геворк Абрамян повідомив Panorama.am, що аеропорт працює, рейси виконують. Інтернет-видання підкреслює, що не всі пасажири встигають на свої літаки, оскільки змушені діставатися пішки.
Лідер вірменської опозиції Нікол Пашинян на сторінці у Facebook закликав до 14.00 за місцевим часом (13.00 за Києвом) забезпечити роботу аеропорту.
Він також заявив, що о 17.00 за місцевим часом (16.00 за Києвом) потрібно відкрити всі дороги, пише РБК.
23 квітня вуличні акції протесту в Єревані змусили главу уряду Сержа Саргсяна піти у відставку. Із 2008-го до 2018 року він був президентом Вірменії і намагався зберегти свою владу на новій посаді після переходу країни до парламентської форми правління.
Виконувачем обов'язків глави уряду став перший віце-прем'єр, соратник Саргсяна, колишній топ-менеджер російського "Газпрому" Карен Карапетян.
1 травня в Національних зборів Вірменії не вистачило голосів для призначення прем'єром лідера протестів, голови опозиційної фракції "Єлк" Нікола Пашиняна. Його кандидатуру відмовилися підтримати депутати від керівної Республіканської партії, яка контролює 58 зі 105 місць у парламенті.
Після голосування Пашинян закликав протестувальників 2 травня почати тотальний страйк і заблокувати всі транспортні шляхи в країні.
8 травня відбудеться повторна спроба обрати главу уряду. Якщо і вона не матиме успіху, то президент зобов'язаний розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Вони мають пройти не раніше, ніж за 30, і не пізніше, ніж за 45 днів після розпуску Національних зборів.
Партія "Єлк" удруге висуне Пашиняна в прем'єри.