"Україна готова до боротьби". Кулеба заявив, що Росії не дозволять зловживати членством у Раді з прав людини ООН
Україну і Росію сьогодні обрали до Ради Організації Об'єднаних Націй із прав людини. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "стан речей у раді залишає бажати кращого".
Україну переобрали до Ради з прав людини ООН на 2021–2023 роки, водночас після чотирирічної перерви в раду ввійде Росія. Про це 13 жовтня повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter.
"Україну переобрано до Ради з прав людини ООН на 2021–2023 роки. Як країна, яка підтримувала створення ради для забезпечення універсального дотримання прав людини, Україна буде надалі відстоювати запобігання порушенням цих прав задля сталого міжнародного миру та безпеки", – заявив Кулеба.
Глава МЗС України зазначив, що "стан речей у раді залишає бажати кращого".
"До неї пройшов навіть такий відомий порушник прав людини, як РФ (через брак конкуренції у Східноєвропейській групі). Що ж, Україна готова до боротьби. Не дозволимо зловживати місцем у раді, аби покривати порушення прав людини", – додав Кулеба.
Окрім України та РФ, до ради було обрано Болівію, Великобританію, Китай, Кот-д'Івуар, Мексику, Малаві, Непал, Пакистан, Сенегал, Узбекистан і Францію. Усі ці країни обрано до ради на трирічний період, який почнеться 1 січня 2021 року.
Рада з прав людини – це міжурядовий орган системи ООН, до складу якого до останнього часу входило 47 держав, відповідальних за захист прав людини в усьому світі. Строк повноважень кожного члена становить три роки, їх обирає Генеральна Асамблея ООН. Місця розподіляють за географічним принципом.
У жовтні 2016 року Росія не потрапила до складу ради на 2017–2019 роки. Її кандидатуру підтримало 112 країн – членів ООН. Конкуренти – Угорщина та Хорватія – одержали по 144 і 114 голосів відповідно.