Україна, Грузія та Молдова підписали меморандум про посилення співпраці в питаннях євроінтеграції
"Асоційоване тріо" відображає чітку позицію наших трьох європейських країн: Україна, Грузія та Молдова є невіддільною частиною об'єднаної Європи і прагнуть увійти до Євросоюзу", – зазначив Кулеба.
Три країни прагнуть розширити можливості угод про асоціацію, сприяти секторальному зближенню з ЄС та поступовій інтеграції у внутрішній ринок Європейського союзу, ідеться в меморандумі.
"Асоційоване тріо" також займеться підготовкою проведення восени саміту ініціативи ЄС "Східне партнерство".
"Необхідно визначити амбітні цілі, які належним чином урахують європейські прагнення східних партнерів і їхній потенціал мати глибокі відносини з ЄС", – підкреслив глава МЗС України.
Контекст:
"Східне партнерство" – проєкт Євросоюзу, який існує із 2009 року. Його мета – розвиток інтеграційних зв'язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною. Три із цих держав – Україна, Молдова та Грузія – закликали Брюссель створити додатковий формат взаємодії для асоційованих партнерів і заявляли про намір здобути перспективу членства в ЄС.
Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель називав Україну головним партнером ЄС серед країн "Східного партнерства".
У травні Рада ЄС схвалила висновки про політику "Східного партнерства" на період після 2020 року. Рада вважає, що "Східне партнерство" має стати амбітнішою і гнучкішою основою для співпраці із країнами-партнерами.
У лютому глави МЗС України, Грузії та Молдови у спільному відкритому листі до керівництва ЄС закликали до нового етапу співпраці в межах програми "Східне партнерство" і поглиблення інтеграції. Країни також заявили про необхідність розвитку співпраці з Євросоюзом в таких сферах, як транспорт, енергетика, цифровий ринок, "зелена" економіка, охорона здоров'я і безпека співпраці.