Україна і США в липні можуть підписати угоди з безпеки – ОПУ

Візит Зеленського у Вашингтон "має чітке спрямування результативності", повідомили в ОПУ
Фото: depositphotos.com
Під час запланованого візиту президента Володимира Зеленського у Вашингтон у липні Україна і США можуть підписати низку документів у сфері безпеки. Про це в інтерв'ю, опублікованому 11 червня на YouTube-каналі "Європейської правди", заявив заступник глави Офісу президента (ОПУ) Андрій Сибіга.

"Сьогодні (10 червня.  "ГОРДОН") відбулося установче засідання робочої групи для належної підготовки візиту президента України до США... На порядку денному ми обговорили низку угод, які мають бути підписані в ході цього візиту. І частина цих угод стосується безпеки", – сказав Сибіга.

Заступник глави ОПУ зазначив, що "документи в безпековому блоці й у військово-технічному співробітництві є на порядку денному", але не уточнював можливого змісту угод.

"Давайте ми це залишимо для двосторонніх переговорів і фіналізації відповідних домовленостей", – пояснив Сибіга.

За його словами, візит Зеленського у Вашингтон "має чітке спрямування результативності" – "від політико-безпекового до економіки і співробітництва у сфері екології".

Президент США Джо Байден запросив Зеленського у Вашингтон під час їхньої телефонної розмови 7 червня, повідомив радник глави Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван. "Він сказав президентові Зеленському, що з нетерпінням чекає можливості вітати його в Білому домі, тут, у Вашингтоні, цього літа, після того, як він повернеться з поїздки в Європу", – зазначив Салліван.

Зеленський у Twitter подякував Байдену за запрошення й заявив, що дуже чекає на зустріч у липні, щоб "обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України та США".

Контекст:

На початку березня міністерство оборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, у ньому – надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю.

В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони заплановано $740 млрд. У документі, зокрема, передбачено додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.

Сенатори США також презентували в березні законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки. Проєкт закону дозволяє надавати українській армії допомогу на суму до $300 млн на рік і ще щороку $4 млн на навчання українських офіцерів. Комітет Сенату США 21 квітня підтримав законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки.

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявляла 11 травня, що Сполучені Штати бачать можливість для зростання партнерства з Україною з оборони й безпеки. У Вашингтоні вивчають можливість посилення співпраці між країнами, говорила вона.