Україна і США в липні можуть підписати угоди з безпеки – ОПУ
"Сьогодні (10 червня. – "ГОРДОН") відбулося установче засідання робочої групи для належної підготовки візиту президента України до США... На порядку денному ми обговорили низку угод, які мають бути підписані в ході цього візиту. І частина цих угод стосується безпеки", – сказав Сибіга.
Заступник глави ОПУ зазначив, що "документи в безпековому блоці й у військово-технічному співробітництві є на порядку денному", але не уточнював можливого змісту угод.
"Давайте ми це залишимо для двосторонніх переговорів і фіналізації відповідних домовленостей", – пояснив Сибіга.
За його словами, візит Зеленського у Вашингтон "має чітке спрямування результативності" – "від політико-безпекового до економіки і співробітництва у сфері екології".
Президент США Джо Байден запросив Зеленського у Вашингтон під час їхньої телефонної розмови 7 червня, повідомив радник глави Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван. "Він сказав президентові Зеленському, що з нетерпінням чекає можливості вітати його в Білому домі, тут, у Вашингтоні, цього літа, після того, як він повернеться з поїздки в Європу", – зазначив Салліван.
Зеленський у Twitter подякував Байдену за запрошення й заявив, що дуже чекає на зустріч у липні, щоб "обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України та США".
Контекст:
На початку березня міністерство оборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, у ньому – надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю.
В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони заплановано $740 млрд. У документі, зокрема, передбачено додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.
Сенатори США також презентували в березні законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки. Проєкт закону дозволяє надавати українській армії допомогу на суму до $300 млн на рік і ще щороку $4 млн на навчання українських офіцерів. Комітет Сенату США 21 квітня підтримав законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки.
Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявляла 11 травня, що Сполучені Штати бачать можливість для зростання партнерства з Україною з оборони й безпеки. У Вашингтоні вивчають можливість посилення співпраці між країнами, говорила вона.