Україна й Литва обговорюють спільне виробництво дронів для ЗСУ – Кулеба
Міністри закордонних справ України та Литви Дмитро Кулеба і Габріелюс Ландсбергіс під час візиту останнього до Києва 27 січня обговорили спільне оборонне виробництво. Про це Кулеба оголосив на пресконференції з Ландсбергісом, яку транслювала пресслужба МЗС у Facebook.
"Велику частину нашої розмови ми присвятили визначенню спільних кроків для нарощування виробництва дронів для потреб Збройних сил України", – зазначив міністр.
Він підкреслив, що в Литви є необхідні технології, а в України – можливості масштабувати виробництво.
"Є чітке розуміння, що, як і коли ми будемо робити, щоб українсько-литовське співробітництво у виробництві дронів у найкоротші терміни дало максимальний результат", – додав Кулеба.
Серед інших тем переговорів очільників МЗС двох держав були рух України в ЄС і НАТО, схвалення додаткової допомоги у США, а також санкції проти Росії й питання заморожених російських активів.
Кулеба зазначив, що "змістовні домовленості" з литовським колегою відбулися в розвиток нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до Литви.
Контекст:
Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року українська армія стала масово застосовувати безпілотники для розвідки й завдавання ударів по ворогу. Для цього використовують як безпілотники власного виробництва, так і ті, які закупили на Заході й передали західні партнери.
21 липня 2023 року віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що Кабмін дав старт масовому виробництву боєприпасів для БПЛА. За словами Федорова, силам оборони передають тисячі безпілотників у межах "Армії дронів".
Зеленський анонсував виготовлення 2024 року в Україні 1 млн дронів. На думку Федорова, Україна може виробляти понад 1 млн FPV-дронів на рік.