Україна не отримала від США половини обіцяної зброї – Зеленський

США, окрім військової, надали Україні також гуманітарну й фінансову допомогу, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Україна отримала від США лише половину обіцяної військової допомоги. Про це в інтерв'ю "Українському радіо", яке опублікували 16 листопада на YouTube-каналі "Зе!Президент", повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Безумовно, ми вдячні двопартійній підтримці. І демократи, і республіканці […] загалом проголосували $175 млрд чи $177 млрд, – розповів глава держави. – Якби ви мене запитали, скільки ми із цього отримали, я б у деталі не пішов би. Є різні доповіді, різних інституцій, як Міноборони, так і розвідок і так далі. Я б тільки сказав, половини [зброї] ми не отримали. Мені здається, це важливий елемент, коли ми говоримо, як нам хто допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше. І це важливий елемент. Ось таку допомогу ми отримували, ось так це до нас доходило – це дуже важливо".

За словами Зеленського, в Україну "доходила зброя", а США наростили виробництво, свої склади, потужність своєї армії.

"Багато в чому отримали від нас відповіді. На живому прикладі іншої нації здобули для себе досвід і європейці також", – зазначив президент.

Зеленський додав, що США, окрім військової, надали Україні також гуманітарну й фінансову допомогу.

"Ми вдячні партнерам. Допомога в цілому була велика. [...] Не з першого дня, але з початку війни, скажімо так. Зберегти єдність між Європою і Сполученими Штатами – завдання. Бо якщо буде змінюватися американська політика, буде змінюватися і міцність єдності в Європі... Чи буде це впливати на збільшення допомоги? Ні, це може впливати тільки на її зменшення", – резюмував президент України.

Контекст:

За даними Пентагону станом на 1 листопада, США за час роботи адміністрації Байдена виділили понад $61 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки, зокрема $60,4 млрд – із початку повномасштабної війни в лютому 2022 року.

За даними станом на жовтень, американська сторона передала Україні для захисту від агресії Росії 83% боєприпасів критичної потреби (зокрема, ракети до HIMARS, Patriot і NASAMS), 67% систем протиповітряної оборони, а також виконала 60% "інших вогневих зобов'язань", проінформували в Пентагоні.