Україна після повітряної атаки РФ імпортує електроенергію із п'яти країн. Шмигаль закликав знизити її споживання

Нічна атака РФ була спрямована як проти об'єктів генерації електроенергії, так і проти системи її розподілу, розповів Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Ситуація в енергосистемі України після повітряних атак країни-агресора РФ є дуже непростою, проблеми є в кількох регіонах. Про це 29 березня на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відеозапис опубліковано на його сторінці у Facebook.

"Сьогодні вночі російські терористи здійснили чергову масовану ракетно-дронову атаку проти нашої країни. Головна ціль атаки – знову наша енергетика. Удар витримали. Енергосистема цілісна, але ситуація дуже непроста. Є проблеми з електропостачанням у низці регіонів. Вирішуємо це питання", – сказав Шмигаль.

За його словами, щоб система працювала стабільно, Україна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови.

"Сьогоднішній удар знову доволі сильно пошкодив обладнання. Знову атака була спрямована як проти об'єктів генерації електроенергії, так і проти системи її розподілу. Дуже важливо для всіх нас зараз зменшити споживання електроенергії. Це стосується особливо вечірніх годин", – наголосив Шмигаль.

Прем'єр розповів, що вдалося вже відновити роботу частини об'єктів, пошкоджених під час російської повітряної атаки минулого тижня.

Контекст:

Уночі 22 березня російські окупанти масовано атакували Україну, внаслідок цього було уражено приблизно 20 підстанцій, електростанції, зокрема ДніпроГЕС, Бурштинську й Ладижинську ТЕС, ТЕЦ-5 у Харкові й інші об'єкти енергосистеми.

Метою повітряного удару країни-агресора РФ по Україні 22 березня був повний блекаут, заявив 27 березня на брифінгу в Харкові міністр енергетики Герман Галущенко. За його оцінкою, збитки від цієї атаки РФ можуть становити мільярди гривень.

Уночі 29 березня окупанти завдали нового масованого удару по енергетиці України "Кинджалами", балістичними, крилатими, авіаційними ракетами і дронами. Постраждало щонайменше шестеро людей, під ударом було 10 областей, повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Загалом під час відбиття масованого удару окупантів було знищено 84 повітряні цілі з 99, повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. 

Окупанти внаслідок удару пошкодили ГЕС і ТЕС у центрі й на заході України, у Дніпропетровській області вранці 29 березня застосовують графік аварійних вимкнень, у Харківській – графіки погодинних вимкнень, додали в "Укренерго". У ДТЕК повідомили про руйнування на трьох ТЕС компанії внаслідок удару. На об'єктах серйозно пошкоджено обладнання. За попередньою інформацією, поранено одного енергетика.