Україна попросила США розмістити під Харковом ракети системи THAAD – російські ЗМІ

Радіолокатори THAAD "бачать" на 1 тис. км
Фото: ЕРА
Влада України звернулася до США з проханням розмістити в Харківській області американські мобільні комплекси протиповітряної оборони для перехоплення ракет середньої дальності THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Про це з посиланням на джерело серед дипломатів повідомило 7 лютого російське агентство ТАСС.

Співрозмовник агентства стверджує, що в комплексах THAAD Україна зацікавлена у зв'язку з тим, що їхня радіолокаційна станція здатна відстежувати "повітряно-космічну ситуацію над суттєвою частиною" Росії – на відстані до 1 тис. км.

ТАСС зазначає, що це відбувається на тлі інформації про ймовірне вторгнення Росії в Україну.

"Мілітарний" портал України пояснював, що THAAD застосовують, зокрема, для висотного заатмосферного перехоплення ракет середньої дальності.

Скріншот: mil.in.ua

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня 2022 року, що США мають 18 різних сценаріїв у разі вторгнення Росії в Україну. У Кремлі відповіли, що "також різні сценарії розглядають".

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Глава Міноборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявляв, що попри значне скупчення російських військ не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 6 лютого він повторив, що, як і раніше, оцінює ймовірність значної ескалації з боку Росії як низьку.