Україна й Азербайджан підписали декларацію про поглиблення стратегічного партнерства

Зеленський обговорив з Алієвим можливості поглиблення двосторонньої співпраці в різних сферах
Фото: president.gov.ua
14 січня президенти України й Азербайджану Володимир Зеленський та Ільхам Алієв у Києві підписали декларацію про поглиблення стратегічного партнерства та низку інших двосторонніх документів. Про це повідомив Офіс президента України.

"Ми підписали спільну декларацію президентів України й Азербайджану. Нею закріплено готовність надавати взаємну підтримку суверенітету й територіальної цілісності наших держав у міжнародно визнаних кордонах, спільну протидію гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир і стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами", – сказав Зеленський.

Зеленський після підписання документа заявив, що обговорив з Алієвим можливість поглиблення двосторонньої співпраці в енергетиці, сільському господарстві, торгівлі. Відео транслювали у Facebook на сторінці Офісу президента.

"У нас багато планів, про які ми дуже детально говорили. Посилити продовольчу та енергетичну безпеку, збільшити обсяг товарообігу. Останній, до речі, не тільки не знизився, незважаючи на пандемію коронавірусу, а вперше за сім років сягнув рекордних показників – майже $1 млрд. Ми розуміємо, що це далеко не межа", – наголосив глава держави.

Президент України заявив, що сторони поставили перед собою амбітну мету – до 2024 року збільшити обсяг двосторонньої торгівлі удвічі. Також Зеленський додав, що Україна й Азербайджан планують збільшити розмір взаємних інвестицій.

Контекст:

Алієв 14 січня перебуває з офіційним візитом у Києві. Це його перший візит до України після того, як президентом став Зеленський. Президент України вже відвідував Азербайджан у грудні 2019 року.

Востаннє Зеленський та Алієв зустрічалися 15 грудня 2021 року у Брюсселі на саміті "Східного партнерства".

Український президент тоді подякував Алієву за підтримку Азербайджаном територіальної цілісності та суверенітету України, а також звернувся щодо можливості його залучення до процесу звільнення осіб, яких незаконно утримує Росія.