Україна вдячна США за готовність розширити співпрацю у секторах оборони та безпеки – МЗС

Найкращий спосіб стримати агресивну РФ – чітке роз'яснення Кремлю, що Україна сильна, зазначив Кулеба
Фото: EPA
Підтримка Вашингтоном Києва в зусиллях захисту суверенітету і територіальної цілісності України перед російською агресією, яка триває, є дуже важливою. Про це 10 листопада на пресконференції у Вашингтоні за підсумками засідання комісії стратегічного партнерства Україна – США заявив глава українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба.

Захід транслювали у Facebook МЗС України.

"Ми вдячні за готовність США розширити співпрацю з Україною, зокрема в секторах оборони та безпеки, щоб допомогти Україні зміцнити свій оборонний потенціал, а також щоб стримувати Росію, щоб демотивувати їх від вживання подальших агресивних дій", – сказав Кулеба.

За його словами, найкращим способом стримати агресивну РФ є чітке роз'яснення Кремлю, що "Україна сильна і що вона має сильних союзників, які не залишать її наодинці перед агресивністю Москви, яка постійно зростає".

Кулеба зазначив, що засідання комісії Україна – США та послання Росії – дуже своєчасні.

"Бо ми зустрілися у час, коли Росія вживає дуже агресивних дій уздовж українського кордону. Ми бачимо, що відбувається в Білорусі, ми бачимо, як РФ продовжує мілітаризацію тимчасово окупованого Криму", – розповів український міністр.

У середу США та Україна підписали Хартію про стратегічне партнерство двох країн.

"Оновлена Хартія про стратегічне партнерство США та України, яку ми з главою МЗС [України] підписали сьогодні, підтверджує непохитну відданість США суверенітету та територіальній цілісності України", – сказав на пресконференції держсекретар Ентоні Блінкен.

За його словами, 2021 року Конгрес США на запит адміністрації виділив на військову допомогу Україні майже $400 млн.

"Ми працюватимемо з Конгресом, щоб забезпечити продовження надання необхідної Україні військової допомоги, зокрема летального оборонного озброєння для захисту від будь-якої російської агресії", – наголосив держсекретар США.

Контекст:

На початку березня міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, він передбачає надання українським військовослужбовцям обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю. У червні міністерство оборони США затвердило другу частину допомоги Україні у сфері безпеки на суму $150 млн.

30 липня Палата представників Сполучених Штатів Америки проголосувала за збільшення розміру фінансової допомоги Україні цього року загалом до $481,5 млн, зокрема $125 млн військової допомоги.

На початку вересня 2021 року в межах робочого візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона уряди країн підписали угоду про стратегічні засади оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США. Угода, зокрема, передбачала надання Україні додаткових $60 млн.

У документі йшлося про те, що американська допомога міститиме бронебійні системи Javelin та інше оборонне летальне та нелетальне обладнання, яке дозволить Україні більш ефективно захищати себе від російської агресії.

Перша партія в рамках додаткової допомоги прибула в Україну 10 жовтня, друга – 18 жовтня, третя – 22 жовтня.