Українські діячі культури і мистецтва просять Раду відхилити законопроєкт про зміни у сфері авторського права

Закон фактично скасовує відрахування за приватне копіювання, яке є джерелом фінансування культури в більшості цивілізованих країн світу, зазначили автори
Фото: depositphotos.com
Якщо проєкт закону №4537 ухвалять, Україна перетвориться на інтелектуального пірата, заявили автори листа, спрямованого президенту, прем'єр-міністру, голові Верховної Ради, міністру економіки та народним депутатам.

Представники сфери культури і мистецтва України просять владу відхилити зареєстрований наприкінці минулого року законопроєкт №4537 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення та підвищення прозорості ефективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав", пише 23 лютого агентство "РБК-Україна".

Автори листа, спрямованого президенту, прем'єр-міністру, голові Верховної Ради, міністру економіки та народним депутатам, вважають, що ухвалення такого закону перетворить Україну на інтелектуального пірата. Вони зазначили, що закон фактично скасовує відрахування за приватне копіювання, яке є джерелом фінансування культури в більшості цивілізованих країн світу, а також – світовим стандартом охорони прав інтелектуальної власності.

"Влада повинна працювати в інтересах культури країни, а не проти культури. Водночас за негайне відкликання законопроєкту №4537 висловився Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) та Міжнародна федерація фонографічної індустрії (IFPI)", – зазначено в документі.

Підписанти заявили, що ухвалення законопроєкту, безумовно, знизить Україну у "Списку 301" – переліку, який складає торговий представник США. У ньому зазначено країни, де найбільше порушують права інтелектуальної власності американських правовласників, на такі країни США можуть накладати економічні санкції.

"Законопроєкт №4537 фактично знищує відрахування за приватне копіювання, чим ставить Україну на рівень країн третього світу, загрожує надати Україні статус "інтелектуального пірата №1 у світі", про що і йдеться у звіті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності. А такого розвитку подій українські митці допустити не можуть. Тому наша позиція досить активна та зрозуміла", – зазначила в коментарі "Укрінформу" співачка Руслана Лижичко.

Лист також підписали виконавці Ольга Полякова, Іван Дорн, Вадим Красноокий, Павло Зібров, Яна Шемаєва (Jerry Heil), Дмитро Монатік, Марія Бурмака та інші; також під зверненням стоять підписи музичних компаній "Комп Мюзік Паблішинг" (представник Universal Music Publishing), "Бест Мьюзік" (представник багатьох українських артистів і компанії Warner Chappel), "Світова музика" (представник Sony Music Publishing), "Лавина Паблішинг". Лист також підписали кілька художників і Національна спілка кінематографістів України.