Українські спецпризначенці десантувалися з американського літака

На навчаннях відпрацювали виведення в умовний район груп спеціального призначення повітрям за допомогою парашутних систем типу "Крило"
Фото: mil.gov.ua
Понад пів сотні військовослужбовців Сил спеціальних операцій ЗСУ в межах спільних навчань виконали десантування з військово-транспортного літака МС-130 зі складу військового крила сил спеціальних операцій повітряних сил США. Про це повідомила 10 серпня пресслужба Міноборони України.

"Це спільні навчання ССО збройних сил США та України. Зокрема, сьогодні ми відпрацювали вивід в умовний район груп спеціального призначення повітряним шляхом за допомогою керованих, ширяючих парашутних систем типу "Крило" з висоти від 2 до 3 тис. метрів", – ідеться у повідомленні. Де проводили навчання, у відомстві не уточнили.

Фото: mil.gov.ua

Зазначено, що це один з етапів підготовки українських спецпризначенців до стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля – 2021".

Перед початком практичної фази десантування з МС-130 американські військові інструктори провели брифінг, де наголосили на особливостях виконання таких завдань із борта саме цього типу військово-транспортних літаків, порядок відділення від рампи, визначили черговість виходу груп, описали заходи безпеки.

Контекст:

8 лютого президент України Володимир Зеленський підписав закон №1131-IX, яким Верховна Рада схвалила допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України 2021 року для участі в багатонаціональних навчаннях. Згідно з цим документом, загалом протягом 2021 року в Україні відбудеться вісім багатонаціональних військових навчань.

Активну фазу стратегічних командно-штабних навчань "Об'єднані зусилля – 2021" призначено на кінець вересня. За масштабом представництва та сценарієм ці навчання перевершать торішні, розповідав командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв "Укрінформу".

ЗСУ надіслали запрошення 16 країнам-партнерам, зокрема державам – членам НАТО – США, Великобританії, Канаді, ФРН, Угорщині, Польщі, Румунії, Литві, Словаччині, Туреччині. Окрім того, запрошено держави, які мають статус партнера НАТО з розширеними можливостями – це Фінляндія, Швеція, Йорданія та Грузія, а також держави, які долучилися до програми НАТО "Партнерство заради миру" – Молдова та Азербайджан.

Наєв зазначав, що Італія, Франція, Естонія та Латвія самі висловили бажання взяти участь у навчаннях.