"Укроборонпром" про висотоміри для Ан-26: Інформація, оприлюднена програмою "Наші гроші", має ознаки маніпуляцій

"Укроборонпром": Загальна вартість контракту становила приблизно $6 млн
Фото: Державний концерн "Укроборонпром" / Facebook

У прес-службі держконцерну "Укроборонпром" назвали "заангажованою журналістикою" розслідування програми "Наші гроші" про закупівлю висотомірів для літаків Ан-26.

Інформація, оприлюднена програмою "Наші гроші" про закупівлю висотомірів для літаків Ан-26, має ознаки маніпуляцій, заявили 5 березня у прес-службі державного концерну "Укроборонпром".

"З огляду на поширення некоректної інформації щодо здійснення капітального ремонту двох літаків Ан-26 для іноземного замовника, ДК "Укроборонпром" має повідомити наступне. Наголошуємо, що інформація, оприлюднена програмою "Наші гроші", має ознаки маніпуляцій і є виявом заангажованої журналістики. Адже автори не навели в сюжеті точку зору концерну, яку їм було надано за їхнім запитом", – ідеться в повідомленні.

Також зазначено, що "інформація про так зване семикратне підвищення ціни на прилади для Ан-26 є некоректною".

"У договорі з іноземним замовником було передбачено встановлення на два літаки комплектів висотомірів по три прилади в кожному. Згідно з умовами договору, зазначені прилади мали бути замінені на нові, виготовлені не пізніше 2015 року. Українські авіаційні підприємства, до яких зверталися представники концерну, повідомили про відсутність цих висотомірів. Єдиною компанією, яка погодилася доставити ці вироби, було ТОВ "АН-Сервіс". Їх було перевірено фахівцями ДП "завод 410 ЦА" і представниками замовника", – продовжили в "Укроборонпромі".

У держконцерні підкреслили, що "інших фактів імпорту в Україну таких приладів випуску після 2014 року офіційно не зафіксовано".

"Наголошуємо, що не коментуємо питання доставки висотомірів в Україну, оскільки підприємства концерну не надавали послуг із логістики. Водночас зазначаємо, що категорично некоректним є твердження журналістів щодо вартості товарів без повного розуміння ними всіх нюансів формування митної вартості. Про оптимальну ціну закупки свідчить те, що країна-замовник придбала ці прилади саме в української сторони, а не безпосередньо у виробника – РФ, яка є її партнером у Митному союзі і могла запропонувати власну ціну", – додали в "Укроборонпромі".

У прес-службі заявили, що "прибуток концерну за цією поставкою був не менше рентабельності всього контракту".

"Виконання цього договору забезпечило роботою кілька тисяч працівників авіабудівної галузі України, а його загальна вартість становила приблизно $6 млн", – резюмували в "Укроборонпромі".

25 лютого 2019 року програма "Наші гроші" опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії та у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою прокладкою був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав президенту України Петрові Порошенку. Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь директор "Укроборонпрому", колишній глава "Укрспецекспорту" Павло Букін, екс-перший секретар Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський та його син Ігор Гладковський.

4 березня "Наші гроші" опублікували наступну частину розслідування. За даними журналістів, Букін ледь не зірвав контракт на ремонт Ан-26 для Казахстану, висотоміри для яких доставляли контрабандою з Росії через фірму, пов'язану з Гладковським-молодшим. "Букін мало не зірвав міжнародний державний контракт за свою частку в $10 тис. На фоні загальної цифри – частку жалюгідну", – заявили розслідувачі. За їхньою інформацією, загалом держконцерн заплатив за висотоміри $580 тис. Отже, зазначають "Наші гроші", "Укрспецекспорт" переплатив за висотоміри всемеро.