"Укроборонпром" 2021 року випустив продукції на 39 млрд грн. Це на чверть більше, ніж 2020-го
Згідно з повідомленням, найбільшого зростання, 36%, досягнуто у виробництві (включно з модернізацією, ремонтом та послугами) авіаційної техніки й обладнання, яке сягнуло 15,7 млрд грн.
Виробництво високоточної зброї та боєприпасів зросло на 34% (до 8,6 млрд грн), а військово-морської техніки – на 19% (до 4,6 млрд грн).
На підприємствах радіолокації, радіозв'язку і спеціального приладобудування виробництво зросло на 7% – до 2,8 млрд грн, тоді як виробництво бронетанкової техніки 2021 року залишилося на рівні 2020 року – 5,7 млрд грн.
Загалом підприємства концерну виготовили, модернізували, відновили та відремонтували понад 3300 одиниць озброєння й військової техніки.
На інші напрями виробництва, зокрема продукцію цивільного призначення, припадає понад 1,5 млрд грн.
Зазначають, що 2021 року в межах реалізації державних цільових програм підприємства "Укроборонпрому" отримали 705 млн грн на розвиток їхніх виробничих потужностей, зокрема на закупівлю нового обладнання.
Контекст:
"Укроборонпром" було створено 2010 року.
У грудні 2020 року гендиректор "Укроборонпрому" Юрій Гусєв підписав наказ про початок корпоратизації концерну. Реформа "Укроборонпрому" передбачає, що галузеві бізнес-одиниці концерну у формі акціонерних товариств будуть об'єднані за напрямами: авіаремонтним, бронетехніки, радарних систем, морських систем, високоточного озброєння, боєприпасів та спецхімії.
13 липня 2021 року за ухвалення законопроєкту про реформу "Укроборонпрому" проголосувало 256 парламентарів. Його рекомендував ухвалити профільний комітет Ради.
У грудні 2021 року Кабмін затвердив реорганізацію державного оборонного концерну "Укроборонпром" в акціонерне товариство й погодив трансформацію його 43 підприємств-учасників у господарські товариства.