"Улюблений борцун із корупцією". Кубраков запропонував повернути Лещенка в наглядову раду "Укрзалізниці"

Лещенка призначили членом наглядової ради "Укрзалізниці" наприкінці 2019 року
Фото: Сергій Лещенко / Facebook
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков вніс на розгляд Кабінету Міністрів України кандидатури на посади нових членів наглядової ради "Укрзалізниці", серед них – колишній нардеп Сергій Лещенко. Про це написала в Telegram 23 вересня голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо "Укрзалізниці", народна депутатка від "Слуги народу" Юлія Гришина.

"Недовго вся країна святкувала відставку наглядової ради "Укрзалізниці". Кубраков знову подав на Кабмін Лещенка в наглядову раду "Укрзалізниці". Завтра на годині запитань до уряду [у Верховній Раді] у мене буде багато запитань і до прем'єра [України Дениса Шмигаля], і до міністра", – зазначила вона.

Копію документа про рекомендацію кандидатури Лещенка опублікував у Facebook колишній народний депутат України Борислав Береза. Окрім Лещенка, Кубраков відрекомендував кандидатуру Давида Ламджарії.

"Недовго улюблений борцун із корупцією був безробітним. Мабуть, [глава Офісу президента України Андрій] Єрмак дав команду і Лещенка швидко повертають на "Укрзалізницю". Які конкурси? Які професіонали? Яка, нафіг, боротьба з корупцією? Сергійка повертають на забезпечення УЗ, де він може весь час виправдовувати факапи і провали Єрмака та [президента України Володимира] Зеленського. А зарплату йому будемо платити ми з вами зі своїх податків. Загалом, влада вкотре демонструє, що лояльні репутаційні банкрути їй ближчі, ніж будь-хто", – прокоментував він рішення Кубракова.

Контекст:

Лещенка призначили членом наглядової ради "Укрзалізниці" наприкінці 2019 року. Він подавав у НАЗК інформацію, згідно з якою за травень 2021 року він отримав зарплату як член наглядової ради "Укрзалізниці" в розмірі 332 тис. грн. Торік середня місячна зарплата Лещенка становила приблизно 210 тис. грн.

За підсумками 2020 року "Укрзалізниця" зазнала чистих збитків у розмірі майже 11,9 млрд грн, фінансові зобов'язання компанії 2020 року зросли більше ніж на 1 млрд грн – до 58,3 млрд грн, повідомляла пресслужба компанії.

Верховна Рада на засіданні 27 січня 2021 року створила тимчасову слідчу комісію з перевірки й оцінювання стану акціонерного товариства "Укрзалізниця". До складу ТСК увійшло 13 народних депутатів, головою обрали Гришину.

ТСК 9 вересня визнала, що "Укрзалізниця" опинилася у критичному стані через корупцію і непрофесіоналізм керівництва.

"Укрзалізниця" – публічне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі.