Уманський створив стратегічну платформу "Національна економічна політика" для стимулювання розвитку економіки
"Ідеологічно платформа базується на класичному підході до формування економічної політики в державі – економічному націоналізмі. Суть економічного націоналізму полягає в наступному: щоб стимулювати розвиток економіки і створення робочих місць, держава визначає та максимально підтримує пріоритетні напрямки через створення точок зростання", – зазначив Уманський.
Ексміністр підкреслив, що Україна має всі необхідні види ресурсів, вигідне географічне положення, а також фахівців у різних сферах, які знають, що саме потрібно робити, і готові інвестувати свій час та досвід для того, щоб Україна нарешті почала розвиватися.
"Щоб перетворити цей потенціал на реальний успіх України, потрібно лише забезпечити професіоналам умови та надати їм реальні повноваження. Чинна влада не наважилася на такий сміливий крок. Ось чому ми вирішили працювати на майбутнє – напрацьовувати дієві рекомендації та дорожні карти змін, які здатні дати справжній, а не вигаданий ефект", – написав він.
На думку Уманського, Україні необхідно відмовитися від принципу "ринок сам усе врегулює" і перейти до політики стимулювання, до створення реальних можливостей, а не потенційних.
"Політика стимулювання – це свідома підтримка економіки з боку держави задля економічного зростання. Для такої підтримки можуть використовуватися різні інструменти: тарифні та нетарифні методи, квоти, податкове і митне стимулювання, пряме бюджетне фінансування, пільговий доступ до ресурсів тощо", – підкреслив ексміністр.
Він зазначив, що світовий тренд – це перегляд ліберальних підходів і перехід до політики максимального протекціонізму, а також захисту власного виробництва.
"США вже давно просувають принцип "купуй американське" та відкрито ведуть торгові війни зі своїми конкурентами. Європа втілює масштабний проєкт Green Deal, який встановить екологічні обмеження на доступ до європейських ринків. За таких умов для України смертельно небезпечно обирати інший шлях – ми не здатні конкурувати у неконкурентних умовах. Ми маємо безліч проблем, яких вільний ринок за 30 років так і не врегулював, та й не міг врегулювати – некерований хаос здатен лише знищувати", – заявив Уманський.
На його думку, у сьогоднішній ситуації тільки свідома політика держави щодо стимулювання економічного зростання може змінити ситуацію в Україні і створити економічну базу, яка дасть змогу підвищувати соціальні стандарти, збільшувати фінансування військової сфери, медицини та освіти.