Уряд України затвердив трирічний план захисту критичної інфраструктури. Що він передбачає

Кабмін затвердив національний план захисту та забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури
Фото: depositphotos.com

Кабінет Міністрів України на засіданні 19 вересня затвердив національний план захисту та забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. 

Мельничук розповів, що план розраховано на три роки. 

"Національний план спрямований на створення механізму безперервності функціонування обʼєктів критичної інфраструктури та узгодженості дій субʼєктів національної системи захисту критичної інфраструктури, а також розвитку спроможності національної системи захисту критичної інфраструктури забезпечувати стійке й безперебійне надання життєво важливих послуг", – зазначив він. 

План затверджено розпорядженням Кабміну №825-р, яке уже опублікували на сайті уряду. 

План передбачає різні заходи з метою виконання таких п'яти стратегічних цілей: 

  • правова регламентація діяльності суб'єктів системи захисту критичної інфраструктури (зокрема, планують уточнення їхніх повноважень і завдань на рівні законодавства);
  • створення системи координації та взаємодії цих суб'єктів (планують визначити порядок взаємодії й реагування на загрози і кризові ситуації, а також забезпечення функціонування цієї системи);
  • введення управління ризиками критичної інфраструктури (ідеться про періодичне оцінювання загроз і ризиків енергосистемі);
  • посилення стійкості національної системи захисту критичної інфраструктури;
  • налагодження міжнародної співпраці в цій сфері. 

Контекст:

Із вересня 2022 року російські окупанти за пів року випустили по енергетичних об'єктах України понад 1200 ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб. Масовані ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, усі теплові та гідроелектростанції було обстріляно, вони зазнали пошкоджень різного ступеня. В Україні був дефіцит потужності й увесь осінньо-зимовий період вона намагалася стабілізувати енергосистему.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

"Укренерго" відновила функціонал приблизно 70% об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, поінформував голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький 29 травня. 

Українська енергосистема буде готова до проходження зимового сезону, а вимкнень світла в зимовий сезон поки не планують. Проте вони можуть стати наслідком нових російських атак, сказав 21 серпня міністр енергетики України Герман Галущенко.