"Усе, що Гринкевич та його родина продали армії на 1,5 млрд грн, – неможливо використовувати". Плінський розповів деталі розслідування ДБР
Державне бюро розслідувань реалізує низку слідчих дій, пов’язаних із розслідуванням справи львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, чиї компанії могли завдати державі 1,5 млрд грн збитків. Про це повідомив у своєму Facebook журналіст Євген Плінський.
"Почались арешти майна, рахунків та власності компаній родини Гринкевичів. Мої джерела у прокуратурі повідомляють про реалізацію ДБР цілої низки слідчих дій, пов’язаних із розслідуванням резонансної справи Гринкевичів. По-перше, відбувся арешт майна затриманого Ігоря Гринкевича та компаній, які з ним пов’язані. Всюди проведені обшуки, слідчі дії й арешти. Оці всі Mercedes, золоті годинники тощо… Наступний крок – арешт майна інших членів родини та причетних до схеми персоналій (вишиванки, сподіваюся, залишать для виступу Гринкевичам на судових засіданнях)", – написав Плінський.
Але найголовнішим він назвав отримання Державним бюро розслідувань висновків експертиз про повну невідповідність надісланого цими компаніями майна заявленим вимогам і характеристикам.
"Простими словами: усе, що Гринкевич та його родина продали армії за 2023 рік на 1,5 млрд грн, – неможливе для використання бійцями ЗСУ. І це вже не припущення журналістів, а факт, підтверджений експертизою. Насправді нічого дивного в цьому немає. Адже, як я і зазначав, отримуючи від МО 100% від вартості контракту, Гринкевичі витрачали на закупівлю турецького непотребу лише 40%. Як бачимо, ДБР відпрацьовує цей кейс якісно. Чекаємо подальших новин у цій історії. А їх, повірте, буде ще дуже багато", – резюмував журналіст.
Контекст:
29 грудня 2023 року на сайті Державного бюро розслідувань з'явилася інформація про затримання львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України, який пропонував $500 тис. одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар пропонували за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.
За даними слідства, компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більше ніж на 1,5 млрд грн. До виконання оборонних замовлень залучили підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських й інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони, що призвело до збитків бюджету на 1,2 млрд грн і зриву постачань.
Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства доправили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.
"Українська правда" повідомила, що йдеться про Гринкевича. 30 грудня його відправили під варту із заставою в розмірі 430 млн грн.
Міністерство оборони вирішило розірвати укладені з його компаніями угоди.