У Бюро з демократичних інститутів і прав людини повідомили, що виключать росіян зі списку спостерігачів на виборах в Україні
Зобов'язання країн – членів ОБСЄ мають політичний, а не юридично зобов'язувальний характер, тому двох представників від РФ буде виключено зі списку міжнародних спостерігачів на виборах в Україні, повідомив речник місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Томас Раймер.
Двох росіян буде виключено зі списку спостерігачів від ОБСЄ за виборами в Україні через відмову влади в акредитації. Про це в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив речник місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Томас Раймер.
"Якщо, як це було оголошено українською владою, цих двох людей не буде акредитовано як спостерігачів, то в місії буде 90 довгострокових спостерігачів", – зазначив він.
Спікер місії зазначив, що зобов'язання країн – членів ОБСЄ мають політичний, а не юридично зобов'язувальний характер. "В ОБСЄ немає механізмів примусу", – підкреслив Раймер.
"Держави – учасники ОБСЄ несуть один перед одним політичну відповідальність у виконанні зобов'язань, які вони на себе взяли", – додав він.
18 січня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москва одержала запрошення від ОБСЄ скерувати російських спостерігачів на вибори в Україні.
У МЗС РФ наголосили, що будуть добиватися присутності на виборах російських спостерігачів.
У ЦВК нагадали, що Росія в Українській державі визнана країною-агресором, і попросили іноземні держави та міжнародні організації врахувати цю інформацію, ухвалюючи рішення про відправлення на вибори в Україні офіційних спостерігачів.
Раймер 6 лютого повідомив, що список спостерігачів від ОБСЄ за виборами в Україні на затвердженні у МЗС, серед кандидатів двоє росіян.
7 лютого Верховна Рада України ухвалила закон, що забороняє присутність на виборах в Україні спостерігачів від РФ.
Директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір заявила, що недопуск спостерігачів від Росії на вибори порушує зобов'язання України.
8 лютого член Ради з прав людини РФ Ігор Борисов повідомив, що 11 лютого "буде зроблено спробу" в'їзду в Україну Єлизавети Борисової з Російського громадського інституту виборчого права та Христини Богданової з автономної некомерційної організації "Інститут електоральної громадської дипломатії" у складі довгострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.