В Інтернет-асоціації України заявили, що провайдери не зможуть заблокувати сайти, що потрапили до санкційного списку
Блокування сайтів, що потрапили до санкційного списку, призведе до того, що його легко обійдуть досвідчені фахівці, пояснив голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко.
Інтернет-провайдери України технічно не готові блокувати сайти, які потрапили до нового санкційного списку, затвердженого указом президента Петра Порошенка. Про це "Українським новинам" заявив голова Інтернет-асоціації України (ІнАУ) Олександр Федієнко.
"Блокування інформації провайдером неможливе", – сказав він.
Федієнко зазначив, що такі рішення не можна втілити на 100%.
На його думку, системи блокування інформації в інтернеті неефективні, тому що їх легко обійдуть просунуті зловмисники, а у простих громадян виникнуть складності.
"Але якщо такий механізм будуть упроваджувати в нашій країні, то потрібно блокувати лише за рішенням суду. Тому що інші механізми просто не можна назвати цивілізованими", – сказав голова ІнАУ.
Він навів приклад Китаю, де на блокування "було витрачено мільярди доларів" і при цьому не досягли задуманого ефекту.
"У нашій країні існує великий ризик, коли можуть зобов'язати операторів і провайдерів купувати дуже дороге обладнання (причому це може бути якась одна компанія, афільована з будь-якою зацікавленою особою). Водночас навіть покупка такого устатковання не гарантує 100% захисту від доступу до небажаної інформації, і в підсумку стане банальним викиданням грошей на вітер", – уважає Федієнко.
Сьогодні Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких уводять антиросійські санкції на строк від одного до трьох років. В оновлених санкційних списках – 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.
Уперше Київ запровадив санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США та ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.
Згідно із законом "Про санкції", рішення про їх застосування ухвалює РНБО України та вводить у дію президент своїм указом.