В ОБСЄ стурбовані звільненням Аласанії
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір зазначив, що рішення про розірвання контракту з головою Національної суспільної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанією може негативно вплинути на незалежність і життєздатність суспільних ЗМІ в Україні.
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір стурбований рішенням наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) про розірвання контракту з головою НСТУ Зурабом Аласанією. Заяву Дезіра опубліковано на сайті ОБСЄ.
"Це поспішне рішення викликає занепокоєння, оскільки воно може негативно вплинути на незалежність і життєздатність суспільних ЗМІ в Україні, особливо перед двома основними виборами, які відбудуться цього року", – зазначив він.
Дезір додав, що від моменту свого створення "UA:Перший" за досить короткий період часу зробив важливі кроки з переходу від контрольованого державою до суспільного каналу.
"Цей перехід був складним процесом, особливо через значне недофінансування мовника протягом останніх двох років", – заявив він.
Дезір сподівається, що члени наглядової ради НСТУ забезпечать незалежність "UA:Перший" у майбутньому.
31 січня дев'ятеро членів наглядової ради НСТУ із 12 присутніх на засіданні проголосували за достроковий розрив контракту з Аласанією, якого було обрано на чотирирічний строк 10 квітня 2017 року.
Павліченко заявив, що голосував проти відставки Аласанії. Нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв повідомив, що не підтримала відставки Аласанії також Остапа, яку в наглядову раду делегувала ця політсила. Член наглядової ради Вадим Міський стверджує, що був проти внесення питання про відставку Аласанії до порядку денного, але відмовився відповідати на запитання, як він голосував.
Аласанія пообіцяв оскаржити рішення наглядової ради, щойно його опублікують. Протокол засідання наглядової ради було оприлюднено на сайті НСТУ 6 лютого.
Правління НСТУ 8 лютого назвало незаконним рішення про дострокове розірвання контракту з Аласанією.