В Офісі генпрокурора підписали клопотання про арешт Порошенка – ЗМІ
Офіційно цієї інформації наразі не підтверджено.
Речник суду Віталій Чергавий відмовився коментувати інформацію – за його словами, оскільки "робочий день уже закінчився", він не може перевірити, чи відбулося відповідне засідання суду. Водночас він зазначив, що такі засідання є секретними, їх проводять у закритому режимі.
У пресслужбі Офісу генпрокурора на запитання журналістів не відповіли.
Адвокати політика Ігор Головань та Ілля Новіков сказали, що поки не мають перевіреної інформації про обрання Порошенку запобіжного заходу. Новіков зазначив, що у присутності захисників Порошенка жоден суд таких рішень не ухвалював.
За словами Голованя, згідно із законом про такі дії щодо нардепа мають повідомити голову парламенту протягом доби.
Контекст:
20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО. Його адвокат говорив, що підозру "засунули у щілину хвіртки". За три дні до того Порошенку намагалися вручити повістку про виклик у ДБР у цій справі, але він сів у автомобіль і поїхав, того самого дня він вилетів з України.
Наразі Порошенко перебуває у закордонній поїздці. В Україну він повернеться "після запланованих міжнародних зустрічей та короткої відпустки", сказав керівник центрального штабу партії "Європейська солідарність" Олександр Турчинов.
21 грудня Порошенко записав відеозвернення, у якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України у січні.
У жовтні в межах цієї самої справи про незаконне постачання вугілля з ОРДЛО про підозру в держзраді та підтримці тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу) повідомили нардепа від "Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.
За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн.
"Порошенко категорично відкидає обвинувачення з боку влади та вважає їх класичним зразком сфабрикованих, політично вмотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили у партії "Європейська солідарність".
23 грудня до ДБР замість Порошенка прийшов його адвокат Головань і повідомив, що клопотатиме про виклик як свідка у цьому кримінальному провадженні президента України Володимира Зеленського, а також про виконання низки слідчих дій, які "викрили незаконні дії влади".
Того самого дня народні депутати з фракції "Європейська солідарність" звернулися із заявою про нібито злочин Зеленського та його оточення до Офісу генпрокурора, ДБР та Служби безпеки України. У заяві йдеться про те, що зі вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни у постачанні українських ТЕС російським вугіллям, а також вугіллям із тимчасово окупованих територій України.