В Офісі президента України відреагували на евакуацію сімей дипломатів США з Києва
Подоляк зазначає, що якщо США постійно говорять про ризики погіршення ситуації з безпекою, було б дивно не дбати про членів сімей службовців посольства.
Водночас він вважає, що "не потрібно ті чи інші внутрішні управлінські рішення урядів країн-партнерів перетворювати на будь-які "тривожні сигнали". Рішення США не вносить серйозних змін у роботу американських диппредставництв, "рівень взаємодії та ефективності залишиться незмінним", вважає Подоляк.
Він також вважає ймовірним, що рішення про евакуацію можуть переглянути вже в лютому.
Контекст:
24 січня Держдепартамент США дав дозвіл на добровільний від'їзд з України держслужбовцям американського посольства, а їхнім родичам альтернативи не надали – усім наказано повернутися до США.
Також вирішила відкликати своїх дипломатів Великобританія. За даними Bild, таку можливість розглядає Німеччина.
The New York Times писала, що Росія вже провела евакуацію своїх дипломатів зі Львова та Києва.
Водночас у Євросоюзі поки що не бачать причин для евакуації сімей своїх дипломатів з України.
Питання про евакуацію дипломатів порушили на тлі нарощування Росією своїх військ біля кордону з Україною, а також загрози можливого вторгнення РФ.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США занепокоєні переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
Президент України Володимир Зеленський 19 січня висловив думку, що ризик російського вторгнення в Україну останнім часом не став більшим, але зріс ажіотаж навколо цього питання. Він закликав українців не панікувати, а наступного дня вийшло інтерв'ю, у якому президент припустив, що російські війська можуть спробувати окупувати Харків.