В опозиції виступили проти ймовірної відставки Разумкова
Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко сказала, що "Євросолідарність" не голосуватиме за відставку Разумкова. Вона нагадала, що політик очолював передвиборчий список партії "Слуга народу".
Тепер він, на думку Геращенко, разом із президентом України Володимиром Зеленським несе відповідальність за "весь балаган, який вони привели до парламенту".
"Але треба віддати належне – він намагається відстояти хоча б мінімальну незалежність парламенту", – сказала Геращенко.
Лідер фракції "Голос" Ярослав Железняк зазначив, що Разумков виконує своє завдання "і дуже добре, що працює за регламентом".
Співголова фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко сказав, що спікер "займає абсолютно державницьку позицію". На його думку, Разумкова хочуть замінити, оскільки він "не повністю ручний і не виконує всіх забаганок Офісу президента".
Монобільшість не наважиться на відставку Разумкова, вважає заступник очільника фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.
"Мені здається, що обговорення цієї теми нині є передчасним, тому що все-таки десь у глибині душі думаю, що хоч у політиці можна піти на будь-яку підлість, але на таку – навряд чи зважаться", – сказав він.
Контекст:
Разумков став спікером Верховної Ради IX скликання у серпні 2019 року.
18 вересня 2021 року він стверджував, що чутки про його відставку ширяться давно і що за посаду триматися не буде. 21 вересня перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко зазначив, що поки питання про відставку Разумкова у Раді не порушували, але "всіляке може бути".
"Українська правда" з посиланням на джерела повідомила, що 16 вересня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія під час футбольного матчу в Києві нібито домовлявся про голоси за відставку Разумкова з бізнесменом Ігорем Коломойським.
17 вересня Арахамія спростував цю інформацію. Того самого дня він заявив, що Разумков "не послухав думку своєї фракції, яка його висувала на місце спікера", коли передав законопроєкт про олігархів до Венеціанської комісії. Увечері Разумков і Арахамія в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" посперечалися під час обговорення цього рішення спікера Ради.
Законопроєкт про олігархів додали до порядку денного Ради цього тижня, але Разумков заявив, що він не готовий до розгляду у сесійній залі.
Разумков вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено у законопроєкті. Він не тільки звернувся до Венеціанської комісії, а й подавав свої правки до законопроєкту. Комісія взяла до розгляду звернення Разумкова.
Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк заявив 21 вересня, що у Разумкова і партії – світоглядний конфлікт. Він не відкидає, що у ситуацію втрутиться Зеленський і рішення будуть "жорсткішими".