"Досить розганяти паніку". В ОПУ відреагували на повідомлення про надзвичайну ситуацію в кількох регіонах через брак газу
Так він відреагував на повідомлення про те, що в кількох регіонах країни через брак газу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оголосили надзвичайну ситуацію.
За словами Тимошенка, через ці рішення у пресі, а також із вуст опозиційних політиків звучить "багато маніпуляцій" щодо тарифів на опалення.
"Комісії ТЕБ та НС зараз збираються в областях лише для подолання технічних моментів із метою прискорення підписання договорів на постачання газу. Газу у сховищах цілком достатньо для потреб населення та соціальної сфери. Жодних проблем із цим немає", – написав заступник голови ОПУ.
Він зазначив, що НАК "Нафтогаз України" до 15 жовтня готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери – школами, дитсадками, лікарнями.
Ціна на газ для потреб населення – 7,42 грн за 1 м&³3;, для потреб соціальної сфери – 16,8 грн за 1 м&³3;, уточнив він.
"Це вже повна ціна з ПДВ та тарифом на транспортування. Досить розганяти паніку. Ціна на газ на ринку дійсно зашкалює, але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу. Серед іншого – за допомогою спецціни", – додав Тимошенко.
Контекст:
24 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що "незалежно від коливань ціни на біржах або хабах", тарифи на тепло і гарячу воду не будуть змінюватися весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року. 29 вересня міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов повідомив про 99-відсоткову технічну готовність до початку опалювального сезону.
30 вересня на засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад було підписано меморандум, згідно з яким тарифи на тепло і гарячу воду в Україні цієї зими не будуть зростати і становитимуть 7,4 грн за 1 м&³3; для населення і 13,6 грн за 1 м&³3; для бюджетних установ.