У "Слузі народу" пояснили, чому провалили голосування за скасування "карантину вихідного дня"

Кравчук: Ми не можемо скасувати рішення Кабміну
Фото: Yevheniya Kravchuk / Facebook

Голосування у Верховній Раді за скасування "карантину вихідного дня" дало б українському суспільству помилковий сигнал, заявила заступниця голови фракції монобільшості Євгенія Кравчук.

У фракції "Слуга народу" не набрали голосів за постанову про скасування "карантину вихідного дня", тому що парламентарі не побачили в ньому юридичного сенсу. Про це в коментарі "РБК-Україна" повідомила заступниця голови фракції монобільшості Євгенія Кравчук.

Вона підкреслила, що скасування карантину – прерогатива уряду.

"Ми не можемо скасувати рішення Кабміну. Тільки він сам може змінити своє рішення. Але для суспільства це був би хибний сигнал, що вже на наступних вихідних не буде обмежень. А якщо Кабмін не скасовує карантин, то до людей буде приходити поліція зі штрафами та протоколами", – сказала Кравчук.

Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики, куди входить нардепка, уже звернувся до Кабміну із проханням забезпечити підприємствам зі сфери культури, туризму та креативних індустрій компенсацію їхніх збитків.

Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив "карантин вихідного дня" внаслідок збільшення кількості хворих із COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи із 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло б запровадити жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка такого не потягне.

"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть лише на винос.

Однак деякі українські міста відмовилися запроваджувати "карантин вихідного дня". Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні та загрожують негативними наслідками для економіки.

Акції протесту після запровадження "карантину вихідного дня" відбулися у Чернівцях та Харкові.

Поліцейські протягом вихідних закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.

До Окружного адміністративного суду Києва із позовами до Кабінету Міністрів України уже звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.

17 листопада Верховна Рада України не змогла ухвалити постанову, яка рекомендує уряду скасувати "карантин вихідного дня". Фракція "Слуга народу" дала лише 34 голоси. Проти проголосувало дев'ятеро нардепів цієї фракції, а утрималося 139.